dzisiaj: 42, wczoraj: 109
ogółem: 1 378 622

Wszystko jasne

• autor: Adams., 2011-05-29 12:00

W pojedynku dwóch najlepszych zespołów V ligi lepszy okazał się Włókniarz wygrywając w Łęczycy z Górnikiem 4:2 (2:1). Lider choć nie ustrzegł się błędów , które kosztowały utratę dwóch bramek zagrał w sobotę bardzo dobry mecz i praktycznie przypieczętował awans, który formalnością może się stać już w środę.

Już od pierwszych minut pabianiczanie narzucili swój styl gry. W ósmej minucie Łukasz Tyczyński strzelił tuż obok słupka. Dwie minuty później Grzegorz Gorący przewrotką próbował zaskoczyć bramkarza Górnika, ten był jednak dobrze ustawiony. Wreszcie w 15 minucie Damian Kozłewski po rzucie rożnym wyprowadził w pole obrońców i strzelił głową nie do obrony.

Pabianiczanie mimo prowadzenie nie oddali pola. Kilka minut później będący w dobrej sytuacji Rafał Sulima przestrzelił. Wreszcie w 40 minucie płaska piłka zagrana z lewego skrzydła przez Gorącego minęła obrońcę i golkipera gospodarzy, a Kozłewski z najbliższej odległości trafił po raz drugi.

Dwubramkowe prowadzenie trochę uśpiło "Zielonych", co wykorzystali gospodarze tuż przed przerwą strzelając kontaktową bramkę, a niedługo po zmianie stron doprowadzając do wyrównania. Obie bramki padły w podobny sposób, piłkarze Górnika strzelali z prawej strony w długi róg bramki strzeżonej przez Damiana Rzeźniczaka.

Podrażniony lider nie pozwolił rozwinąć skrzydeł gospodarzom i ostro wziął się do roboty. W 52 minucie po rzucie rożnym do siatki rywala trafił Gorący. Ten sam zawodnik trzy minuty później omal nie strzelił drugiej bramki, ale uderzoną przez niego piłkę dogonił obrońca i wybił praktycznie z linii bramkowej. Co się odwlecze... W 58 minucie Tyczyński ładnym podaniem obsłużył Kozłewskiego, a ten odebrał resztki nadziei miejscowym. Już do końca Włókniarz dominował na boisku, ale mimo kilku okazji wynik się nie zmienił.

W środę pabianiczanie podejmować będą spadkowicza MKS 2000 Tuszyn i jeśli wygrają, to bez względu na inne rezultaty na cztery kolejki przed końcem rozgrywek mogą otwierać szampany.

Górnik Łęczyca - Włókniarz 2:4 (1:2)
  0:1 - Kozłewski (15), 0:2 - Kozłewski (40), 1:2 - Wdowiak (44), 2:2 - Olczyk (49), 2:3 - Gorący (52), 2:4 - Kozłewski (58).
  Włókniarz: Rzeźniczak - Bednarczyk, P.Grącki, Dziuba (46 Kulik) - Tyczyński, Janasiak, I.Grącki, Sulima (90 Jędras), Kacprzyk - Kozłewski (84 Kosmala), Gorący.

Zobacz bramki: 0:1, 0:2, 2:3, 2:4