dzisiaj: 2507, wczoraj: 19
ogółem: 1 377 581

Nie zwalniają tempa

• autor: Adams., 2011-05-11 19:50

Kolejny krok ku czwartej lidze wykonali wczoraj piłkarze Włókniarza pokonując Różycę 2:0. Na zwycięstwo "Zieloni" zapracowali przede wszystkim w pierwszych czterdziestu pięciu minutach spotkania.

W siódmej minucie po uderzeniu Grzegorza Gorącego bramkarz gości wypluł piłkę, ale za chwilę wygrał pojedynek z dobijającym Krystianem Wielemborkiem. Trzy minuty później Wielemborek po zagraniu Gorącego znalazł się w idealnej sytuacji przed bramką Różycy. Wykorzystujący zazwyczaj takie okazje snajper Włókniarza tym razem fatalnie przyjął piłkę i było po akcji. W 17 minucie Damian Kozłewski z 13 metrów posłał piłkę wysoko ponad poprzeczką. Wreszcie w 22 minucie solowym rajdem popisał się Gorący, który po minięciu dwóch przeciwników wpadł w pole karne i zagrał piłkę wzdłuż bramki, a Kozłewski ubiegł obrońcę i strzelił do siatki.

Kilka minut po stracie gola przyjezdni, którzy prezentowali się tego popołudnia wyjątkowo ospale stworzyli sobie bodaj jedyną w tym meczu okazję. Napastnik Różycy znalazł się oko w oko z Damianem Rzeźniczakiem, jednak piłkę po jego zbyt słabym strzale zdążył wybić z bramki Bartosz Dziuba.

W 36 minucie arbiter podyktował rzut wolny kilka metrów od narożnika pola karnego gości. Piłkę zwyczajowo ustawił sobie Ireneusz Grącki, a po jej wstrzeleniu w pole karne w zamieszaniu do własnej bramki trafił zawodnik Różycy.

Po przerwie majowe słońce chyba rozleniwiło piłkarzy obu zespołów. Włókniarz kontrolował grę i atakował bez większego przekonania, goście pełnili rolę statystów. Dwukrotnie okazje na podwyższenie rezultatu miał Łukasz Tyczyński, później ładnie choć minimalnie niecelnie przewrotką strzelał Rafał Sulima. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie.

W następnej kolejce w niedzielę Włókniarz zagra w Głownie ze Stalą.

Włókniarz - LKS Różyca 2:0 (2:0)
  1:0 - Kozłewski (22), 2:0 - samobójcza (36).
  Włókniarz: Rzeźniczak - Janasiak, P.Grącki, Dziuba (46 Jędras) - Tyczyński (71 Usiak), Sulima, I.Grącki (80 K.Kita), Gorący, Kulik - Kozłewski, Wielemborek (46 Kacprzyk).
  Żółta kartka: Dziuba.

Zobacz bramki: 1:0, 2:0