dzisiaj: 8, wczoraj: 2582
ogółem: 1 377 664

Victoria pokonana

• autor: Adams., 2011-04-16 18:13

W meczu 22 kolejki rozgrywek Włókniarz zwyciężył Victorię Rąbień 1:0 (0:0). Bramkę na wagę zwycięstwa uzyskał Krystian Wielemborek, dla którego była to trzynasta bramka w sezonie.

Nie było to porywające widowisko, szczególnie w pierwszej połowie. W szóstej minucie błąd Damiana Rzeźniczaka przy piąstkowaniu sprawił, że z pustej bramki piłkę musiał wybijać Bartosz Dziuba. Ten sam zawodnik w 19 minucie po rzucie rożnym strzelał głową tuż obok bramki Victorii. Najbliżej bramki byli goście w 36 minucie, jednak w sytuacji sam na sam napastnik Victorii trafił w słupek.

Po przerwie Włókniarz nieco podkręcił tempo, chociaż pierwsi zaatakowali przyjezdni. W 47 minucie piłka uderzona po długim rogu o centymetry minęła słupek bramki Rzeźniczaka. Wielemborek mógł dać prowadzenie Włókniarzowi już w 54 minucie, jednak po zagraniu Łukasza Tyczyńskiego z prawego skrzydła nie zdecydował się strzelać od razu i zgubił piłkę. Kwadrans później snajper "Zielonych" już się nie pomylił i skutecznie wykończył podobne zagranie z lewej strony Michała Kacprzyka. Kilka minut później "Kapsel" mógł zaliczyć drugą w tym meczu asystę, jednak po jego dośrodkowaniu Grzegorz Gorący po strzale głową trafił piłką w słupek.

W Wielki Piątek Włókniarz zagra wyjazdowy mecz z GKS Bedlno.

Włókniarz - Victoria Rąbień 1:0 (0:0)
  1:0 - Krystian Wielemborek (69 min.)
  Włókniarz: Rzeźniczak - Jędras, P.Grącki, Janasiak, Dziuba - Tyczyński, Sulima, I.Grącki (72 Kulik), Gorący - Kozłewski (46 Kacprzyk), Wielemborek.
  Żółte kartki: Dziuba, P.Grącki.