statystyki szczegółowe

Aktualności

Boruta nie dał rady

• autor: Adams., 2011-03-12 22:44

Na dwa tygodnie przed rozpoczęciem ligowych rozgrywek Włókniarz pewnie zwyciężył IV-ligowego Borutę Zgierz 4:1. Dla zgierzan była to próba generalna, bowiem zaczynają już za tydzień. Dobrze dysponowani w sobotnie południe pabianiczanie sprawili, że nie wypadła ona zbyt okazale, ale to już zmartwienie gości.

Wynik otworzył Michał Kacprzyk, który popisał się kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego wykonywanego z prawej strony boiska. Pięć minut później na 2:0 podwyższył Rafał Sulima pewnie strzelając "jedenastkę" po faulu na Grzegorzu Gorącym.

Kilkadziesiąt sekund potem z jedynej jak potem się okazało bramki cieszyli się goście. Przy rzucie wolnym z narożnika pola karnego błąd popełnił Damian Rzeźniczak i piłka znalazła się w siatce. Tuż przed końcem tej części gry po zagraniu Damiana Kozłewskiego z bliska do bramki Boruty trafił Krystian Wielemborek.

W drugiej połowie bramki długo nie padały, ale nikt się nie nudził. Oba zespoły atakowały. Pod bramką Włókniarza za wpadkę z pierwszej połowy rehabilitował się Rzeźniczak broniąc groźne strzały zgierzan, z kolei po drugiej stronie boiska doskonałych okazji nie wykorzystali m.in. Gorący i Kozłewski. Wreszcie w 83 minucie Wielemborek po otrzymaniu piłki od Kozłewskiego minął bramkarza gości i przypieczętował okazałe zwycięstwo Włókniarza.

Włókniarz - Boruta Zgierz 4:1 (3:1)
  1:0 - Kacprzyk (21), 2:0 - Sulima (25, karny), 2:1 - Bogdański (27), 3:1 - Wielemborek (43), 4:1 - Wielemborek (83).
  Włókniarz: Rzeźniczak - Jędras, P.Grącki, Janasiak, Dziuba - Tyczyński, Sulima, Gorący, Kacprzyk - Kozłewski, Wielemborek. Na zmiany: K.Kita, D.Kubasiewicz.

W sobotę o godz. 14.30 na boisku za halą OBT Włókniarz rozegra mecz z MKS 2000 Tuszyn. Warto jednak pofatygować się na obiekty przy ul. Roweckiego wcześniej, bowiem o godz. 13.00 swój mecz rozpoczną juniorzy starsi Włókniarza, a ich rywalem będzie Orzeł Piątkowisko.