dzisiaj: 694, wczoraj: 109
ogółem: 1 379 274

Zaczęli od zwycięstwa

• autor: Adams., 2011-01-29 20:08

Meczem z GKS Kobierzycko piłkarze Włókniarza rozpoczęli serię spotkań kontrolnych. Dziś na sztucznej murawie w Zduńskiej Woli pokonali rywala występującego w sieradzkiej klasie okręgowej 4:2 (3:0). Pierwszą w 2011 roku bramkę strzelił Damian Kozłewski.

Przewagę w pierwszej części meczu pabianiczanie udokumentowali trzema golami. Rozpoczął w 10 minucie Kozłewski, a później jeszcze do siatki rywali trafiali Adrian Usiak (34) i Rafał Sulima (37).

Po przerwie przycisnął przeciwnik zmuszając "Zielonych" do błędów i uzyskując dwie bramki (55 i 58 min.). Ostatnia faza gry ponownie dla Włókniarza, który w 82 minucie przypieczętował wygraną za sprawą Marcina Klucha.

W zespole zagrało dwóch piłkarzy, których być może będziemy oglądać w naszych barwach wiosną. Pierwszy z nich, Łukasz Świętosławski trenuje z zespołem od trzech tygodni. Absolutnie nową twarzą był 21-letni zawodnik Młodzieżowej Ekstraklasy Widzewa Robert Świątnicki. Grający na lewej pomocy piłkarz zaliczył asystę przy bramce Sulimy.

W Zduńskiej Woli wystąpili: Kubasiewicz - K.Kita, P.Grącki, Dziuba, Kacprzyk - Tyczyński, Sulima, Usiak, Świątnicki - Kozłewski, Wielemborek. Na zmiany: Jędras, Kluch, Janasiak, Świętosławski.

W sobotę o godz. 11.00 Włókniarz rozpocznie sparing z Pogonią Rogów. Mecz odbędzie się na sztucznej murawie obiektów Chojeńskiego Klubu Sportowego w Łodzi.