statystyki szczegółowe

Aktualności

Włókniarz - KKS 2:0

• autor: Adams., 2010-11-11 15:35

W przedostatnim spotkaniu ligowej jesieni Włókniarz pokonał KKS Koluszki 2:0. Nie był to najlepszy mecz w wykonaniu naszej drużyny, jednak najważniejsze jest że cel w postaci kolejnych trzech punktów został zrealizowany.

Włókniarz szybko objął prowadzenie. Już w 4 minucie po faulu na Krystianie Wielemborku i rzucie wolnym Irka Grąckiego w polu karnym najsprytniej zachował się Damian Kozłewski i strzałem głową trafił do siatki. Później jednak oglądaliśmy dość wyrównany mecz, a bramkarze  obu zespołów nie mieli zbyt wiele pracy. Włókniarz mógł podwyższyć w 17 minucie, ale po strzale Kozłewskiego piłkę z przed bramki wybił jeden z obrońców, a dobitka Rafała Sulimy została zablokowana.

W drugiej połowie na boisku zaczęli przeważać dążący do wyrównania piłkarze KKS. Po kwadransie Włókniarz otrząsnął się i ruszył do kontrnatarcia. W 69 minucie doskonałej okazji nie wykorzystał Kozłewski pudłując z czterech metrów. Oszczędziłoby to nam późniejszej nerwówki. Dwie minuty później w polu karnym gości dwukrotnie przewracany był Łukasz Tyczyński, jednak arbiter nakazał grać dalej.

W 73 minucie przyjezdni wyszli z szybką kontrą w wyniku czego Bartosz Dziuba musiał powstrzymać faulem w środkowej strefie boiska wychodzącego na czystą pozycję piłkarza KKS. Decyzja sędziego mogła być tylko jedna - czerwona kartka dla naszego defensora. Ostatnie kilkanaście minut meczu to ataki koluszkowian i momentami desperacka obrona grających w osłabieniu gospodarzy. W czwartej minucie doliczonego czasu gry jedna z nielicznych kontr Włókniarza zakończyła się golem, który przypieczętował wygraną. Po zagraniu Wielemborka Artura Kulika uprzedził jeden z obrońców KKS i ładnym strzałem pokonał własnego bramkarza.

Włókniarz - KKS Koluszki 2:0 (1:0)
  1:0 - Kozłewski (4), 2:0 - Furmańczyk (90+4, samobójcza).
  Włókniarz: Rzeźniczak - Sowiński, Jędras, Janasiak (43 Tyczyński), Dziuba - Kluch (68 Urbaniak), I.Grącki, Sulima, Kulik - Kozłewski (82 R.Kłucjasz), Wielemborek.
  Żółte kartki: Dziuba, Sulima.
  Czerwona kartka: Dziuba (73 min.)

W ostatniej kolejce rundy jesiennej Włókniarz spotka się w Parzęczewie z Orłem.

Zobacz bramki: 1:0, 2:0.