dzisiaj: 75, wczoraj: 701
ogółem: 1 379 356

MKS 2000 - Włókniarz 0:3

• autor: Adams., 2010-10-23 17:44

W 13 kolejce rozgrywek piłkarze Włókniarza wzbogacili swój dorobek o kolejne trzy punkty. Rywal nie postawił zbyt wygórowanych wymagań pabianiczanom, którzy pewnie zwyciężyli 3:0.

Po raz pierwszy piłka w bramce gospodarzy znalazła się w 11 minucie jednak arbiter uznał, że strzelec gola Artur Kulik był na spalonym. Starania Włókniarza uwieńczone sukcesem zostały w 28 minucie. Po rzucie rożnym i dość ekwilibrystycznym uderzeniu piłki głową Rafała Sulimy goście objęli prowadzenie.

Sześć minut później było już 2:0. Co najmniej 50 procent udziału przy tej bramce miał bramkarz MKS, któremu przydarzył się duży błąd. Po wrzutce Irka Grąckiego z rzutu wolnego głową na bramkę tuszynian uderzył Krystian Wielemborek. Jego strzał nie był nadzwyczajnie silny, ale piłka po rękach bramkarza wtoczyła się do bramki. Golkiper miejscowych częściowo zrehabilitował się w 38 minucie popisując się udaną interwencją przy rzucie wolnym, którego wykonawcą był I.Grącki.

Niedługo po zmianie stron padł trzeci gol. Dośrodkowanie Marcina Klucha na bramkę strzałem głową zamienił ponownie Wielemborek. Tym razem bramkarz był bez szans.

W 65 minucie gospodarze bodaj pierwszy raz w tym meczu rozgrzali zziębniętego Damiana Rzeźniczaka, który dobrze interweniował po uderzeniu zza linii pola karnego. Rozochoceni piłkarze MKS podjęli jeszcze kilka prób uzyskania choćby honorowego trafienia, jednak Rzeźniczak bronił bezbłędnie.

Ostatnia faza spotkania ponownie jednostronna. W 72 minucie w boczną siatkę strzelił Bartek Janasiak, a cztery minuty później po rzucie wolnym  Piotra Grąckiego z ok. 30 m piłka przeleciała tuż obok spojenia słupka z poprzeczką. Najbliżej czwartej bramki był Kluch, który na sześć minut przed końcem meczu trafił piłką w słupek.

MKS 2000 Tuszyn - Włókniarz 0:3 (0:2)
  0:1 - Sulima (28), 0:2 - Wielemborek (34), 0:3 - Wielemborek (48).
  Włókniarz: Rzeźniczak - Sowiński (46 K.Kita), P.Grącki, Jędras (77 Usiak), Kacprzyk - Janasiak, I.Grącki, Sulima (58 Urbaniak), Kulik (61 Kozłewski) - Kluch, Wielemborek.
  Żółte kartki: Kulik, K.Kita, Kluch.

Za tydzień Włókniarz podejmował będzie rezerwy MKS Kutno.

Zobacz bramki: 0:1, 0:2, 0:3