Dopisali trzy punkty

• autor: Adams., 2010-10-09 18:49

Włókniarz pokonał kolejną przeszkodę w drodze do celu zwyciężając w Rogowie Pogoń 2:0. Mecz nie zapowiadał się jako "spacerek" i nim nie był. Rywal pomimo, iż plasuje się w dolnych rejonach tabeli na własnym terenie potrafi być groźny. W bieżących rozgrywkach punkty na Stadionie Leśnym zostawiali już m.in. Górnik Łęczyca i Kolejarz Łódź. Jednak w sobotę komplet punktów przyjechał do Pabianic.

Mecz rozpoczął się od dwóch okazji bramkowych gości. W 6 minucie z dystansu tuż obok słupka uderzał Irek Grącki. Kilkadziesiąt sekund potem głową po rzucie rożnym strzelał Bartek Dziuba, ale bramkarz miejscowych popisał się udaną interwencją odbijając piłkę.

Włókniarz nacierał, ale defensywa gospodarzy grała twardo i czujnie. Pomyliła się dopiero w 36 minucie i to brzemiennie w skutkach. Krystian Wielemborek zagrał piłkę z prawego skrzydła przed bramkę Pogoni, a obrońca gospodarzy z piątego metra wpakował piłkę do siatki nie dając szans swojemu golkiperowi.

Pierwsza akcja po zmianie stron zakończyła się drugim golem dla Włókniarza. Za faul na wprowadzonym po przerwie Marcinie Kluchu arbiter podyktował rzut wolny z odległości 18 metrów od bramki. Do piłki podszedł I.Grącki i trafił dokładnie tam, gdzie chciał.

W 52 minucie ogromną szansę na uzyskanie kontaktowej bramki mieli gospodarze, jednak Damian Rzeźniczak znakomicie obronił uderzenie będącego w doskonałej sytuacji napastnika Pogoni, a dobitkę z linii bramkowej wybił Bartek Janasiak.

Do końca spotkania Włókniarz mądrze rozgrywał piłkę utrzymując ją na połowie rywala i od czasu do czasu stwarzając zagrożenie pod jego bramką, jednak pomimo kilku okazji "Zieloni" nie powiększyli już dorobku bramkowego. Blisko szczęścia byli: Łukasz Jędras, po którego główce bramkarz wybił piłkę spod poprzeczki; Marcin Kluch, który ładnie obrócił się z piłką w polu karnym, ale przegrał pojedynek z bramkarzem Pogoni; oraz Artur Kulik, który nieznacznie pomylił się uderzając z lewej strony boiska.

Pogoń Rogów - Włókniarz 0:2 (0:1)
  0:1 - samobójcza (36), 0:2 - I.Grącki (47)
  Włókniarz: Rzeźniczak - Sowiński, Jędras, Dziuba (46 Urbaniak), Kacprzyk - Tyczyński (72 Usiak), I.Grącki, Janasiak, Kulik - Kozłewski (46 Kluch), Wielemborek (78 R.Kłucjasz).

Kolejnym rywalem Włókniarza będzie wicelider tabeli Górnik Łęczyca.

Zobacz bramki: 0:1, 0:2.

autor: maxx49 2010-10-09 18:56:57

Profil maxx49 w Futbolowo Start Brzeziny 4:1 PTC Pabianice

autor: wlokniarz1946 2010-10-10 17:33:36

Profil wlokniarz1946 w Futbolowo STAL GŁOWNO-GÓRNIK ŁĘCZYCA 1-2

autor: daradam1 2010-10-10 19:24:34

Profil daradam1 w Futbolowo Włókniarz 1946 jesteś prorokiem? były karne dla Łęczycy w meczu ze Stalą.

autor: MATRIX2010 2010-10-11 12:27:42

Profil MATRIX2010 w Futbolowo Teraz czas na Lęczycę. ONI NAPRAWDĘ SĄ SLABI! Tylko sędziowie mogą przeszkodzić nam w zdobyciu kompletu punktów! Wygrać i awans będzie na wyciągniecie ręki a oni niech się martwią co zrobić z trenerem Obarkiem.

autor: Masteralik 2010-10-11 22:19:55

Profil Masteralik w Futbolowo gdyby łęczyna zasrana nie obstawiała meczy to my byśmy wygrali bo np bez obstawiania wygraliśmy 4:1

autor: Belwederska 2010-10-12 12:23:23

Profil Belwederska w Futbolowo Masteralik, kaleko intelektualny, czy wydaje ci się, że sędzia ekstraklasy ryzykowałby swoją reputację na boisku w jakimś zapomnianym przez Boga Głownie? Ogarnij się lamerze... Szkoda, że nie powiedziałeś tego kibicom gości podczas meczu, już oni podjęliby z tobą polemikę.

autor: Belwederska 2010-10-12 12:37:59

Profil Belwederska w Futbolowo Jeszcze jedno, synu pękniętej gumy. Możesz mi wyjaśnić, jak wyniki z poprzedniego sezonu mają się do sezonu bieżącego? Mam rozumieć, że taki Włókniarz Pabianice też kręci lody aż miło? Przecież wygrał na wyjeździe z Różycą, a w zeszłym sezonie była wtopa? Przez litość dla siebie odejdź od klawiatury łamago.