Przed meczem

• autor: Adams., 2010-10-02 08:12

Mecz na szczycie V ligi już dziś w Pabianicach. Liderujący Włókniarz podejmował będzie drugą w tabeli Stal Głowno.

Piłkarze Stali występują w łódzkiej klasie okręgowej trzeci sezon. Wcześniej przez sześć lat kibice w Głownie głównie dzięki pewnemu potentatowi branży winiarskiej emocjonowali się piłką na trzecioligowym poziomie.

W obecnej drużynie Stali znajduje się 12 zawodników, którzy pamiętają z boiska trzecią ligę. I nawet jeśli dla większości z nich gra na trzecim froncie była zdecydowanie na wyrost (w sezonie 2007/08 głownianie zakończyli III-ligowe rozgrywki z dorobkiem zaledwie siedmiu punktów, w tym trzy zdobyte walkowerem), to młodzi piłkarze mieli się od kogo uczyć grając przeciwko silnym rywalom. Atutem Stali jest też na pewno zgranie zespołu dzięki stosunkowo niewielkim rotacjom w kadrze.

Próbki wysokich możliwości piłkarze z Głowna dawali już wcześniej. W rundzie wiosennej sezonu 2008/09 Stal wygrała dziesięć kolejnych spotkań. Podobnej sztuki głownianie dokonali wiosną tego roku wygrywając tym razem dziewięć meczy z rzędu. Rekordy te poprzedzane były jednak dość przeciętnymi występami w rundach jesiennych, dlatego do tej pory Stal nie liczyła się w walce o najwyższe cele. Inaczej jest w bieżących rozgrywkach, w których od samego początku ekipa Stali plasuje się w ścisłej czołówce tabeli.

Włókniarz prezentuje się coraz lepiej, a ostatnie zwycięstwa z Kolejarzem i Różycą tylko to potwierdzają. Trener Leszek Rosiński ma już mieć do dyspozycji kilku piłkarzy, z których ostatnio z różnych przyczyn nie mógł skorzystać. Wydaje się jednak, że według starej zasady mecz rozpocznie ta sama jedenastka, która wybiegała na boisko w ostatnich dwóch meczach.

Początek meczu o godz. 15.30. ZAPRASZAMY!

autor: wlokniarz1946 2010-10-02 12:12:10

Profil wlokniarz1946 w Futbolowo STAL już się puszy dajcie im łupnia niech mają smutny powrót do domciu