dzisiaj: 24, wczoraj: 2582
ogółem: 1 377 680

Włókniarz - Sokół II 3:0

• autor: Adams., 2010-08-23 15:05

W meczu drugiej kolejki rozgrywek ligi okręgowej Włókniarz pokonał rezerwy aleksandrowskiego Sokoła 3:0.

Pierwsza połowa meczu rozczarowała przybyłych na to spotkanie kibiców, którzy po efektownym zwycięstwie w Krośniewicach mieli prawo oczekiwać lepszego widowiska. Tymczasem Włókniarz mający optyczną przewagę nie potrafił stworzyć klarownych sytuacji bramkowych. Goście, którzy przyjechali do Pabianic w składzie opartym głównie na juniorach niewiele mogli zdziałać, więc z boiska wiało nudą.

Po przerwie na boisku zameldował się Marcin Kluch, który miał za zadanie rozruszać ofensywną grę "Zielonych". Pierwsze minuty gry nie zapowiadały zmian na lepsze, ale z czasem gospodarze zaczęli się rozkręcać, a od 60 minuty stuprocentowe okazje zaczęły się sypać, jak z rogu obfitości.

Opór gości po raz pierwszy złamany został w 62 minucie. Ireneusz Grącki zagrał długą piłkę w pole karne, a do siatki aleksandrowian strzałem głową trafił Rafał Sulima. W 68 minucie Krystian Wielemborek zagrał do Łukasza Tyczyńskiego, który minął bramkarza i umieścił piłkę w bramce. Tuż po wznowieniu gry bramkę zdobył Kluch, który wcześniej już mógł skompletować hat-tricka, jednak nie wykorzystał znakomitych okazji. Podającym w tej sytuacji był ponownie Wielemborek.

Więcej bramek już nie padło, głównie dzięki Dominikowi Dębowskiemu. Goalkiper przyjezdnych szczególnie z dobrej strony pokazał się w 66 minucie, kiedy to najpierw wybronił strzał z najbliższej odległości Klucha, a za moment dobitkę Tyczyńskiego.

Po drugiej kolejce rozgrywek tabela wygląda wspaniale - na czele dwa pabianickie zespoły bez straty punktu - i oby tak dalej.

Włókniarz - Sokół II Aleksandrów 3:0 (0:0)
  1:0 - Rafał Sulima (62), 2:0 - Łukasz Tyczyński (68), 3:0 - Marcin Kluch (69)
  Włókniarz: Rzeźniczak - P.Kłucjasz, Sowiński (78 Dziuba), P.Grącki, Kacprzyk - Janasiak (46 Kluch), I.Grącki, Sulima, Kulik - Tyczyński (70 R.Kłucjasz), Wielemborek (78 Kozłewski).
  Żółta kartka: Kulik

W sobotę Włókniarz rozegra wyjazdowy mecz z Polonią Andrzejów, ale wcześniej, w środę piłkarze rozegrają rundę wstępną Pucharu Polski z Victorią Łódź.

Zobacz bramki: 1:0, 2:0.