statystyki szczegółowe

Aktualności

Trzy punkty w Ozorkowie

• autor: Adams., 2010-05-31 15:40

W spotkaniu 31 kolejki rozgrywek Włókniarz pokonał w Ozorkowie miejscowy TUR 4:1. Rezultat mówi sam za siebie, pabianiczanie pewnie wypunktowali znajdującą się w środkowej strefie tabeli drużynę gospodarzy.

Taki Włókniarz chciałoby się oglądać zawsze. Mimo kolejnych osłabień (nie mogli zagrać w tym meczu Łukasz Tyczyński i Mateusz Jakubowski) "Zieloni" już w pierwszej części gry praktycznie zapewnili sobie wygraną.

Rozpoczął Przemysław Rosiński, który w 19 minucie uderzeniem z powietrza zaskoczył bramkarza z Ozorkowa. W ostatnich minutach pierwszej części meczu miejscowi zainkasowali kolejne dwa ciosy. Najpierw Piotr Grącki popisał się kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego wykonywanego spod linii bocznej, a w doliczonym czasie gry po wrzutce Grąckiego w pole karne głową do siatki ozorkowian celnie strzelił Łukasz Jędras. Jedna bramka ładniejsza od drugiej.

Po przerwie Włókniarz kontrolował przebieg meczu i nie zmieniła tego faktu nawet dość przypadkowo stracona bramka. Gospodarze zresztą chyba nawet nie zdążyli pomyśleć o szansach na korzystny wynik, bowiem już dwie minuty później do zagranej przez Rosińskiego piłki wystartował Marcin Kluch i w sytuacji sam na sam spokojnie strzelił do siatki.

TUR Ozorków - Włókniarz 1:4 (0:3)
  0:1 - Rosiński (19), 0:2 - Grącki (42, wolny), 0:3 - Jędras (45, głową), 1:3 - ? (56), 1:4 - Kluch (58).
  Włókniarz: Rzeźniczak - K.Kita (46 A.Załoga), P.Kłucjasz, Jędras, P.Załoga - Rosiński, Grącki, Sendal (60 Pietraszewski), Kulik - Kluch, R.Kłucjasz.
  Żółta kartka: Kluch.

Zobacz bramki: 0:1, 0:2, 0:3, 1:4.

W środę do Pabianic przyjedzie lider tabeli Włókniarz Zgierz.

W ubiegłym tygodniu ŁZPN zweryfikował kilka wyników spotkań łódzkiej klasy okręgowej. Wśród nich były dwa z udziałem Włókniarza - z Orłem Parzęczew (na boisku 1:2) na 0:3 walkower dla Orła, oraz ze Stalą Głowno (na boisku 0:1) na 3:0 walkower dla Włókniarza. Tym samym pabianiczanie wzbogacili swój dorobek o trzy punkty.