dzisiaj: 9, wczoraj: 701
ogółem: 1 379 290

Włókniarz - Stal 0:1

• autor: Adams., 2010-05-04 17:40

Bardzo słabo zaprezentowali się w sobotę piłkarze Włókniarza ulegając trzynastej w tabeli Stali Głowno 0:1. Był to już czwarty z kolei mecz pabianiczan bez zwycięstwa, oraz szósta porażka przy "Grota" Roweckiego w bieżących rozgrywkach.

Włókniarz od pierwszego gwizdka arbitra nie potrafił złapać właściwego rytmu, dlatego więcej z gry i bramkowe okazje mieli goście. Dopiero w ostatnim kwadransie "Zieloni" przebudzili się. Dwukrotnie po rzutach rożnych głową strzelał Damian Kozłewski, ale piłka przelatywała ponad poprzeczką. Na bramkę uderzał również Rafał Kłucjasz, ale bramkarz gości wybił piłkę na rzut rożny.

Pierwsza akcja przyjezdnych po przerwie zakończyła się zdobyciem zwycięskiej bramki. Po faulu Piotra Grąckiego w polu karnym sędzia podyktował "jedenastkę", którą na gola zamienił Rafał Nagański.

Stracona bramka nie pobudziła gospodarzy - to goście wyprowadzając szybkie kontry mogli podwyższyć prowadzenie, na szczęście będąc dwukrotnie w sytuacjach sam na sam pudłowali. Włókniarz dopiero w 65 minucie stworzył jakieś zagrożenie pod bramką głownian. Bramkarz gości na raty łapał atomowe uderzenie Grąckiego z przed pola karnego, a Kozłewski nie zdążył z dobitką.

W 70 minucie Mateusz Koszelski wysoko uniesioną nogą zaatakował głowę Mateusza Antoniaka, za co zobaczył żółtą kartkę. Było to już drugie tego typu napomnienie tego piłkarza, więc Stal kończyła mecz w dziesiątkę.

Nawet 20 minut gry w przewadze nie pozwoliło Włókniarzowi na uzyskanie choćby wyrównującego trafienia. Nieporadne próby nie mogły zrobić krzywdy przyjezdnym, którzy zgarnęli całą pulę.

Włókniarz - Stal Głowno 0:1 (0:0)
  0:1 - Nagański (47, karny)
  Włókniarz: A.Olszewski - P.Kłucjasz (46 Usiak), Grącki, Jędras - Rosiński (46 Sendal), A.Załoga (62 Antoniak), Jakubowski, Kulik, Tyczyński - R.Kłucjasz, Kozłewski (88 Pietraszewski).

W sobotę o godz. 17.00 w Pawlikowicach Włókniarz zagra z zamykającą tabelę Burzą.