dzisiaj: 2534, wczoraj: 19
ogółem: 1 377 608

Start się zrewanżował

• autor: Adams., 2010-04-21 22:50

Piłkarze Startu Brzeziny w pełni zrewanżowali się Włókniarzowi za porażkę z rundy jesiennej wygrywając w środę w Pabianicach 4:0. Mecz pod pewnymi względami przypominał pierwszą potyczkę tych zespołów - taki sam wynik i podobnie jak we wrześniu w Brzezinach, gdzie to Włókniarz był górą - z przebiegu gry trochę zbyt wysoki. No ale liczy się to co w sieci.

Spotkanie nie ułożyło się po myśli pabianiczan, bowiem już po kilkudziesięciu sekundach stracili Mariusza Marasa, który po zderzeniu głową z obrońcą Brzezin został odwieziony do szpitala. Dwie minuty później kolejna strata - wychodzący do piłki Konrad Kubasiewicz nie utrzymał jej w rękach, a Tomasz Kaźmierczak bezlitośnie wykorzystał ten błąd.

Goście poszli za ciosem i w 19 minucie mieli kolejną doskonałą okazję, jednak tym razem Kubasiewicz zrehabilitował się wygrywając pojedynek sam na sam z Radosławem Kowalczykiem.

Dopiero w ostatnim kwadransie Włókniarz zaatakował śmielej. W 30 minucie przed szansą pokonania Dariusza Bresia stanął Łukasz Tyczyński, ale jego lob nie był dość wysoki dla bramkarza Startu. Kilka minut później po rzucie wolnym Piotra Grąckiego bliski szczęścia był Damian Kozłewski, ale jego uderzenie głową było minimalnie niecelne. Tuż przed końcem tej połowy podwyższyć na 2:0 mógł  Start, jednak stojący tuż przed bramką Kaźmierczak strzelił nie z tej strony słupka, z której zapewne chciał.

Po zmianie stron do ataku ponownie ruszył Włókniarz i wydawało się, że wyrównująca bramka w końcu paść musi. Najbliżej wyrównania "Zieloni" byli w 54 minucie, ale po uderzeniu Marcina Klucha świetnie interweniował Breś.

W ostatnich 25 minutach Start wykorzystując szybkość swoich napastników wypunktował gospodarzy strzelając trzy bramki. W doliczonym czasie gry pabianiczanie mogli jeszcze zdobyć gola na otarcie łez, ale w zamieszaniu podbramkowym bramkarzowi gości udało się zachować czyste konto.

Włókniarz - Start Brzeziny 0:4 (0:1)

0:1 - Tomasz Kaźmierczak (4), 0:2 - Tomasz Kaźmierczak (67), 0:3 - Tomasz Kaźmierczak (76), 0:4 - Damian Lewandowski (89).
  Włókniarz: Kubasiewicz - Kluch, Jędras, Grącki, Maras (5 P.Załoga) - Sendal, Jakubowski, Tyczyński, Kulik - Kozłewski (80 A.Załoga), Antoniak (46 Rosiński).
  Żółte kartki: P.Załoga, Tyczyński, Grącki (dwie).
  Czerwona kartka: Grącki (89, za dwie żółte)

W sobotę o godz. 16.00 Włókniarz zagra wyjazdowy mecz z GLKS Bedlno.