Patent na lidera

• autor: Adams., 2015-10-30 20:10

Po sobotnim zwycięstwie 1:0 piłkarze Włókniarza zrzucili z pozycji lidera rozgrywek GLKS Dłutów.

Po raz pierwszy piłka w siatce dłutowian znalazła się w 8 minucie za sprawą Grzegorza Gorącego, jednak napastnik Włókniarza był na spalonym. W 21 minucie Gorący już bez żadnych przeszkód wpakował piłkę do siatki po rajdzie prawym skrzydłem i doskonałym podaniu Jakuba Dobroszka. Później nastąpiło kilkanaście minut przewagi Włókniarza, jednak nic konkretnego z niej się nie urodziło. W końcówce tej połowy blisko gola był Dłutów, na szczęście po strzale Mateusza Żabolickiego piłka trafiła w słupek.

W drugiej połowie piłkarze obu zespołów nie oszczędzali się, jednak żadna ze stron nie potrafiła poważniej zagrozić rywalowi. Od 70 minuty zaczęła zarysowywać się coraz większa przewaga gości, jednak seryjnie wrzucane w pole karne Włókniarza piłki padały łupem obrońców lub Damiana Rzeźniczaka. W doliczonym czasie gry piłka w końcu znalazła się w bramce Włókniarza, jednak już w momencie oddawania strzału przez Bartłomieja Gralę arbiter boczny trzymał w górze chorągiewkę sygnalizując spalonego, co zapewne uchroniło niektórych kibiców "Zielonych" przed zawałem. Ostatecznie Włókniarz dowiózł nikłe, ale cenne zwycięstwo.

W następną sobotę o godz. 14.00 Włókniarz na wyjeździe zmierzy się z KKS Koluszki.

Włókniarz - GLKS Dłutów 1:0 (1:0)
  1:0 - Gorący (21)
  Włókniarz: Rzeźniczak – Maślakiewicz, K. Kosmala, Olejnik, Stępiński – Dobroszek, Sęczek (65 Sumera), M. Kosmala (78 Golinia), Rudzki, Madaj (75 Kuśmirowski) – Gorący (89 Froncala).
  Żółte kartki: K.Kosmala, Golinia, Kuśmirowski.

Zobacz bramkę