Aktualności

Mecz wygrali, a punktów ubyło

• autor: Adams., 2015-10-16 23:46

W dziesiątej serii spotkań Włókniarz pokonał rezerwy Zawiszy Rzgów 2:1.

Dzień przed meczem światło dzienne ujrzała wiadomość, że na skutek nie zapłacenia przez klub za trzecie żółte kartki Damiana Madaja i Marcina Kozieła ich gra w spotkaniach przeciwko Sokołowi II Aleksandrów (4:2) i Startowi Łódź (4:2) potraktowana została jako udział nieuprawnionego zawodnika, co skutkuje walkowerami w tych meczach. Innymi słowy przez niedopatrzenie Włókniarz stracił ciężko i zasłużenie wywalczone na boisku sześć punktów. Wstyd i kompletna amatorka. Na szczęście piłkarze zwyciężając w sobotę dopisali do uszczuplonego dorobku kolejne trzy punkty. Może tych nam nie zabiorą...

Co do meczu - rywale już w 11 minucie objęli prowadzenie. Po uderzeniu zza pola karnego i mylącym rykoszecie piłkę zmierzającą do bramki nadludzkim wysiłkiem zdołał jeszcze odbić broniący w tym meczu Adrian Włodarczewski, jednak wobec dobitki nie miał szans - zabrakło asekuracji ze strony kolegów. Na szczęście po niespełna dziesięciu minutach padło wyrównanie - po dośrodkowaniu Patryka Sumery nieporozumienie bramkarza i obrońcy rzgowian wykorzystał Tomasz Sęczek z pięciu metrów pakując piłkę do siatki.  Ten sam piłkarz w 40 minucie był bliski drugiego gola, tym razem jednak górą był golkiper rywali.

Krótko po przerwie z linii końcowej w pole karne zacentrował Grzegorz Gorący, a tam Sumera miał dość czasu i miejsca, aby wpakować piłkę do bramki. Kolejne emocje piłkarze zaserwowali nam dopiero pod koniec meczu. Najpierw te mniej sportowe - w 82 minucie po krótkiej walce w parterze z boiska usunięci zostali Jakub Dobroszek (druga żółta kartka) i jeden z piłkarzy gości. Trzy minuty później w zamieszaniu poprzedzającym wykonanie rzutu rożnego jeden z rywali przewrócił Piota Maślakiewicza, czym zdaniem arbitra zasłużył na żółtą kartkę, a że był to już druga - Zawisza kończył w dziewięciu. W doliczonym czasie gry najpierw dogodnej okazji nie wykorzystał Mateusz Kosmala strzelając z bliska w bramkarza, a za moment po drugiej stronie boiska przed swoją szansą stanęli rywale, jednak Adrian Włodarczewski odważnym wybiegiem uratował swojemu zespołowi komplet punktów.

W sobotę o godz. 15.30 Włókniarz zagra na wyjeździe z ostatnim w tabeli LZS Justynów.

Włókniarz - Zawisza II Rzgów 2:1 (1:1)
  0:1 - Bartłomiejczyk (11), 1:1 - Sęczek (20), 2:1 - Sumera (49).
  Włókniarz: A.Włodarczewski – Stępiński, K. Kosmala, Maślakiewicz, Olejnik, Polewczak (80 Pawlak) – Dobroszek, Rudzki (65 Froncala), Gorący (75 M. Kosmala), Sęczek – Sumera (88 Madaj).
  Żółte kartki: Olejnik, Dobroszek
  Czerwona kartka: Dobroszek (82 min.) za dwie żółte.

Zobacz bramki: 1:1, 2:1