Tanio skóry nie sprzedali

• autor: Adams., 2015-10-10 13:03

W środę Włókniarz zakończył swoją tegoroczną pucharową przygodę ulegając po dogrywce Zawiszy Rzgów 1:2.

W pierwszej połowie oglądaliśmy dość wyrównany mecz, jednak w 38 minucie to goście objęli prowadzenie. W niezbyt groźnej sytuacji w polu karnym faulowany był Dariusz Dolewka i po chwili sam wymierzył sprawiedliwość pewnie egzekwując "jedenastkę". Włókniarz próbował odpowiedzieć dwie minuty później, jednak uderzenie Sebastiana Stępińskiego z 18 metrów poszybowało tuż nad poprzeczką.

W 53 minucie na bramkę Zawiszy strzelał Patryk Sumera, jednak piłkę na rzut rożny zdołał sparować bramkarz gości. Włókniarz ambitnie dążył do wyrównania, jednak nie mógł się przebić przez obronę rywali. Bliżej drugiego trafienia byli rzgowianie, jednak w dogodnych sytuacjach pudłowali. I kiedy wydawało się, że mecz zakończy się skromną wygraną gości, w czwartej minucie doliczonego czasu gry Sumera wykorzystał błąd obrońcy odbierając mu piłkę, pognał na bramkę i w sytuacji sam na sam pokonał golkipera rywali.

W dogrywce Włókniarz kilkakrotnie gościł w polu karnym Zawiszy, jednak to przyjezdni w 113 minucie przeprowadzili podręcznikową akcję zakończoną golem. Pięcioma-sześcioma podaniami przedostali się w pobliże bramki Damiana Rzeźniczaka i uderzeniem w długi róg zapewnili sobie awans do następnej rundy. Pokonanym chwała za ambitną walkę, dobrą informacją jest również powrót na boisko po kontuzji Grzegorza Gorącego.

W sobotę o godz. 15.30 druga odsłona pabianicko-rzgowskiego pojedynku. W ramach rozgrywek ligowych "Zieloni" podejmować będą rezerwy Zawiszy.

Włókniarz - Zawisza Rzgów 1:2 (0:1, 1:1)
  0:1 - Dolewka (38, karny), 1:1 - Sumera (90+4), 1:2 - Zieliński (113)
  Włókniarz: Rzeźniczak – Jeliński (46 Okrojek, 70 Polewczak), Olejnik, Golinia (66 Gorący), M. Kosmala, Stępiński – Madaj, Rudzki (46 Sęczek), Kuśmirowski, Dobroszek – Sumera.

Zobacz bramkę 1:1