Z Bałut wracamy z kompletem

• autor: Adams., 2015-10-06 23:06

Włókniarz pokonał łódzki Start 4:2 w spotkaniu dziewiątej kolejki klasy okręgowej.

Wszystko co ciekawe w pierwszej połowie zawarło się pomiędzy piętnastą, a osiemnastą minutą gry. W tym krótkim czasie piłkarzom obu ekip udało się trzykrotnie celnie strzelić do siatki. Najpierw na prowadzenie wyszli gospodarze, chwilę potem po rzucie wolnym wykonywanym przez Krzysztofa Rudzkiego strzałem głową do wyrównania doprowadził Damian Madaj. Po kolejnych 60 sekundach nieporozumienie pabianickiej obrony wykorzystał zawodnik łodzian celnie uderzając z pięciu metrów. Pod koniec tej części gry przed szansą stanął Mateusz Kosmala, jednak przestrzelił.

Pomocnik Włókniarza zrehabilitował się już 30 sekund po przerwie wykorzystując podanie Marcina Kozieła i  uderzeniem z siódmego metra ponownie wyrównał stan meczu. Szybki gol był zapowiedzią znacznie lepszej drugiej połowy w wykonaniu Włókniarza. W 52 minucie świetnym uderzeniem z linii pola karnego popisał się Mateusz Kuśmirowski wyprowadzając gości na prowadzenie. Z kolei w 60 minucie akcję ze strzałem na bramkę przeprowadził Jakub Dobroszek, a odbitą przez bramkarza piłkę do siatki skierował Patryk Sumera.Rywale w tej części gry nie mieli zbyt wiele do powiedzenia i powinni przegrać wyżej, niestety okazji na podwyższenie wyniku nie wykorzystali m.in. Kuśmirowski, Dobroszek i Sumera.

Po raz pierwszy w tym sezonie na boisku zameldował się Kacper Kosmala, w drugiej połowie trener Michał Gajda dał także szansę pokazania się piłkarzom drużyny juniorów Adrianowi Jelińskiemu i Arkadiuszowi Stokłosowi.

W środę czeka nas mecz z dodatkowym smaczkiem. W meczu Pucharu Polski Włókniarz o godz. 15.30 podejmował będzie Zawiszę Rzgów.

Start Łódź- Włókniarz 2:4 (2:1)
1:0 - Pęzik (15), 1:1 - Madaj (17), 2:1 - Grzelak (18), 2:2 - M.Kosmala (46), 2:3 - Kuśmirowski (52), 2:4 - Sumera (60).
  Włókniarz: Rzeźniczak - Kozieł (57 Jeliński), Maślakiewicz (77 Pawlak), K.Kosmala, M.Kosmala (65 Sęczek), Stępiński - Madaj, Rudzki, Kuśmirowski (77 Stokłos), Dobroszek - Sumera.
  Żółta kartka: Maślakiewicz.

Zobacz bramki: 1:1, 2:3, 2:4