Klęska w Uniejowie

• autor: Adams., 2015-09-26 14:08

Włókniarz uległ w środowym meczu drużynie Term Uniejów aż 1:8.

Pierwsza połowa z lekką przewagą gospodarzy, którzy po kwadransie gry po raz pierwszy sprawdzili umiejętności Damiana Rzeźniczaka. Pięć minut później bramkarz "Zielonych" końcami palców wybił piłkę po główce jednego z piłkarzy Term. Włókniarz w ofensywie prezentował niewiele, często rozgrywając piłkę na własnej połowie boiska. W 28 minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Damian Madaj, jednak piłka o metr minęła słupek bramki miejscowych. Na pięć minut przed przerwą gospodarze dopięli swego - po dośrodkowaniu z lewego skrzydła napastnik Term ubiegł obrońców Włókniarza i głową wpakował piłkę do siatki. Tuż przed zmianą stron szanse na wyrównanie miał Patryk Sumera, jednak po jego uderzeniu piłka przeleciała centymetry obok słupka.

Po przerwie nie mający już czego bronić Włókniarz wyszedł odważniej. W 48 minucie po rzucie rożnym i strzale Sumery piłkę zmierzającą do siatki wybił obrońca gospodarzy. Pięć minut później rzut wolny ze znacznej odległości egzekwował Marcin Olejnik. Uderzona piłka podbita jeszcze przez jednego z zawodników w murze wpadła idealnie w widły bramki Term i mieliśmy remis. Radość trwała niespełna 60 sekund. Po tym czasie rzut wolny egzekwowali rywale, a w polu karnym zawodnik Term ubiegł Rzeźniczaka i  ponownie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Ledwie cztery minuty później napastnik gospodarzy zakpił z obrony Włókniarza mijając kolejnych defensorów. Pierwsze uderzenie Rzeźniczak odbił, przy dobitce był bez szans i zrobiło się 3:1.

W 60 minucie ładną akcję przeprowadził Włókniarz, po czym Jakub Dobroszek wbiegł w pole karne gdzie został sfaulowany. Do piłki podszedł Madaj, jednak jego uderzenie z jedenastu metrów odbił bramkarz Term, z kolei dobijający Tomasz Sęczek mając praktycznie pustą bramkę przestrzelił. To już trzeci rzut karny zmarnowany w tym sezonie przez pabianiczan, a mamy dopiero wrzesień.

Ostatnie pół godziny na boisku rządzili już gospodarze, którzy raz po raz rozrywali szyki obronne "Zielonych" demonstrując przy tym zabójczą skuteczność. Ostatecznie jeszcze pięciokrotnie udało im się trafić do siatki Włókniarza. Końcowe minuty Włókniarz grał w dziesięciu, bowiem z urazem z boiska musiał zejść Dobroszek, a limit zmian został wykorzystany.

W sobotę o godz. 16.00 Włókniarz podejmował będzie Ostrovię Ostrowy.

Termy Uniejów - Włókniarz 8:1 (1:0)
  Gol dla Włókniarza: Marcin Olejnik (53 min.)
  Włókniarz: Rzeźniczak - Kozieł (64 Kuśmirowski), Stępiński, Maślakiewicz (77 Froncala), Olejnik, Pawlak (70 Okrojek) - Dobroszek, Sęczek, Rudzki (72 Polewczyk), Madaj - Sumera.
  Żółte kartki: Olejnik, Stępiński, Froncala.

Zobacz bramkę