W Pucharze gramy dalej

• autor: Adams., 2015-09-13 09:10

Włókniarz awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski zwyciężając Malinę Piątek 1:0.

W meczu tym trener Michał Gajda dał szanse pokazania się kilku piłkarzom drużyny juniorów. W pierwszej części gry pabianiczanie mieli sporą przewagę, której jednak nie udało się zwieńczyć golem. Nieznacznie chybili Tomasz Sęczek i Piotr Owczarek, z kolei po strzale Jakuba Dobroszka bronił bramkarz gospodarzy.

Niedługo po wznowieniu gry padł zwycięski gol. Na lewym skrzydle Dobroszek ograł obrońcę, wbiegł w pole karne i oddał strzał z którym nie do końca poradził sobie golkiper Maliny, a piłkę przytomnie dobił Owczarek. Im bliżej było końca meczu, tym odważniej zaczęli atakować miejscowi, którzy przez pierwsze 60 minut gry w zasadzie nie niepokoili Damiana Rzeźniczaka. Włókniarz kontrował, ale obie strony były na bakier ze skutecznością. W czwartej minucie doliczonego czasu gry gospodarze mieli ogromną szansę na dogrywkę, jednak w sytuacji sam na sam zawodnik Maliny strzelił tuż obok słupka.

W III rundzie Pucharu Polski los (?) przedzielił Włókniarzowi Zawiszę Rzgów, a więc będzie ciekawie. Z kolei już w niedzielę o godz. 11.00 pabianiczanie zagrają wyjazdowy mecz z rezerwami Sokoła Aleksandrów.

Malina Piątek - Włókniarz 0:1 (0:0)
  0:1 - Owczarek (48)
  Włókniarz: Rzeźniczak – Jeliński, Golinia, Maślakiewicz, Jach (64 Okrojek), Pawlak – Stokłos, Kosmala (61 Rudzki), Sęczek (83 Stępiński), Dobroszek (55 Gawron) – Owczarek.

Zobacz bramkę