Trwają przygotowania, dziś sparing.

• autor: Adams., 2015-07-18 07:43

Piłkarze Włókniarza mają za sobą pierwszy tydzień przygotowań do rozgrywek rundy jesiennej.

Odbyły się trzy jednostki treningowe. Na frekwencję w dwóch pierwszych lepiej spuścić zasłonę milczenia. Lepiej było w czwartek, kiedy to trener Michał Gajda miał do dyspozycji 11 piłkarzy, wszyscy reprezentowali Włókniarz w ubiegłym sezonie. Wcześniej na zajęciach pojawiła się dwójka nowych graczy, jednak jak na razie w obydwu przypadkach skończyło się na jednym treningu.

Na niską frekwencję mają wpływ ubytki, jakie tego lata mogą dotknąć Włókniarz. Siedmiu piłkarzy chce kontynuować swoją przygodę z piłką w Zawiszy Rzgów. Są to: Patryk Olszewski, Mateusz Klimek, Artur Kulik, Marcin Rutkowski, Robert Piotrowski, Piotra Grzejdziak i Mateusz Dudka. Ósmy z nich Damian Rzeźniczak na szczęście wyleczył się z chęci robienia kariery w Rzgowie (!) i trenuje w Pabianicach. W sprawie zmiany barw klubowych przez tych piłkarzy trwają rozmowy między zarządami obu klubów.

Dziś (sobota) Włókniarz rozegra swój pierwszy mecz kontrolny, o godz. 16.00 w Bychlewie zmierzy się z B-klasową Jutrzenką. Kolejnymi przeciwnikami będą: 25.07 - MKS 2000 Tuszyn, 1.08 - LKS Różyca, 9.08 - LZS Ksawerów, 15.08 - wolny termin. Rywale najdelikatniej mówiąc na kolana nie rzucają, ale prawdopodobnie wpływ na to miały późne terminy ustalania spotkań. Miejmy nadzieję, że zimą zmierzymy się z zespołami od których można się czegoś nauczyć.

Start rozgrywek ligowych zaplanowano na 22 sierpnia.