Przed nami derby!

• autor: Adams., 2015-06-13 07:08

W sobotę o godz. 16.00 na stadionie przy ul. Sempołowskiej rozegrane zostaną kolejne derby Pabianic.

Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek sytuacja obu drużyn jest wyjaśniona - na jesieni spotkamy się znowu. Emocji jednak na pewno nie zabraknie. Oba zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli, choć dzieli je aż 21 punktów różnicy na korzyść Włókniarza. Miarodajniej jednak będzie wziąć pod uwagę tylko tegoroczne wyniki, a wtedy ta przewaga topnieje do zaledwie jednego punktu. "Fioletowi" na wiosnę poza wstydliwą wpadką w Wiśniowej Górze prezentują się dobrze, co pozwoliło na spory skok w tabeli. Włókniarz z kolei po słabym początku rundy który przekreślił szanse na awans, gromi kolejnych rywali, choć w tym czasie również nie ustrzegł się remisów z niżej notowanymi przeciwnikami.

"Zieloni" będą musieli sobie poradzić w tym meczu bez swojego najlepszego strzelca Patryka Olszewskiego. Jest to pokłosie meczu w Konstantynowie Łódzkim, w którym napastnik Włókniarza otrzymał czerwoną kartkę. Wrócić jednak trzeba także do spotkania ostatniej kolejki, które się nie odbyło. Piłkarze Polonii Andrzejów olewając przyjazd do Pabianic pozbawili piłkarzy  możliwości pogrania, kibiców obejrzenia meczu, a Olszewskiego sposobności do "wyczyszczenia" się z kary. A przepisy są w tej materii nieubłagane - skoro nie było meczu to kara nie zostaje odbyta.

Sobotni pojedynek będzie jednym z elementów Dni Pabianic, wcześniej rozegrany zostanie mecz samorządowców Miasto kontra Powiat, zapowiadane są konkursy z nagrodami. Wypada się cieszyć, że wreszcie derby będą miały oprawę godną 70-tysięcznego miasta.