dzisiaj: 68, wczoraj: 109
ogółem: 1 378 648

Ostro postrzelali

• autor: Adams., 2015-05-12 18:11

Rekordowo wysokie w tych rozgrywkach zwycięstwo odnieśli piłkarze Włókniarza zwyciężając Ostrovię Ostrowy aż 8:1.

Pabianiczanie zaskoczyli rywali już po siedmiu minutach prowadząc 2:0. Oba trafienia były dziełem Jakuba Dobroszka, który strzałami głową niemal z tego samego miejsca skutecznie finalizował dośrodkowania Patryka Olszewskiego. Trzy minuty potem blisko trzeciej bramki był sam Olszewski, jednak po jego uderzeniu piłka o centymetry minęła słupek bramki. Po kwadransie składną akcję zakończoną dośrodkowaniem i uderzeniem głową przeprowadzili miejscowi, jednak Damian Rzeźniczak nie dał się zaskoczyć ekspediując piłkę na róg. Rozochoceni gospodarze dwie minuty później dopięli swego. Zawodnik Ostrovii niepokojony pociągnął z piłką kilkanaście metrów i oddał celny strzał z linii pola karnego.

Do końca tej połowy oglądaliśmy już tylko ligową młóckę, a jedynym wartym wspomnienia faktem było zejście z boiska Grzegorza Gorącego, który boleśnie kopnięty w mięsień nie był w stanie kontynuować gry.

Po przerwie Włókniarz zmiażdżył rywala. Jeszcze w 49 minucie Olszewski trafił w słupek, ale potem już gole padały jak z rogu obfitości. Pabianiczanie wreszcie zaczęli wykorzystywać wypracowane sytuacje, choć oczywiście było ich więcej niż goli. Aż trzy z tych bramek strzelili piłkarze, którzy pojawili się na placu gry jako zmiennicy.

W sobotę kolejna okazja do podreperowania bramkowego konta, do Pabianic przyjedzie przedostatni w tabeli LKS Justynów.

Ostrovia Ostrowy - Włókniarz 1:8 (1:2)
  0:1 - Dobroszek (4), 0:2 - Dobroszek (7), 1:2 - Burdyka (17), 1:3 - Olszewski (53), 1:4 - Kulik (59), 1:5 - Klimek (63), 1:6 - Stępiński (67), 1:7 - Madaj (86), 1:8 - Sumera (89)
  Włókniarz: Rzeźniczak - Rutkowski, Stelmasiak, Piotrowski (69 Wojciechowski) - Klimek (65 Sumera), Dudka, Rudzki, Olszewski, Gorący (30 Stępiński) - Kulik (72 Madaj), Dobroszek.
  Żółta kartka: Piotrowski.

Zobacz bramki: 0:1, 0:2, 1:3, 1:4, 1:5, 1:6, 1:7, 1:8