dzisiaj: 688, wczoraj: 109
ogółem: 1 379 268

W sobotę umarła nadzieja

• autor: Adams., 2015-04-29 20:09

W 20 serii spotkań Włókniarz przegrał w Parzęczewie z Orłem 1:2. Porażka ta praktycznie wyeliminowała pabianicki zespół z walki o awans.

Mecz rozpoczął się fatalnie. Nie dobiegła jeszcze końca pierwsza minuta gry, kiedy miejscowi objęli prowadzenie. Mateusz Dudka chciał przeciąć podanie do wychodzącego na czystą pozycję zawodnika gospodarzy, jednak uczynił to na tyle pechowo, że trafił pod poprzeczkę bramki Damiana Rzeźniczaka. Po feralnym początku Włókniarz powoli zaczął się rozkręcać. W 21 minucie Mateusz Klimek przymierzył zza pola karnego, niestety trafiając w słupek. Dziesięć minut później Grzegorz Gorący otrzymał piłkę od Piotra Grzejdziaka i silnym uderzeniem pod poprzeczkę wyrównał stan meczu.

Początek drugiej połowy jeszcze dawał nadzieję na korzystny wynik - Damianowi Kozłewskiemu centymetrów zabrakło, aby wepchnąć piłkę do pustej siatki po zagraniu wzdłuż bramki. Niestety w 55 minucie gospodarze po rzucie rożnym wyszli na prowadzenie po raz drugi. Włókniarz próbował wyrównać, jednak czynił to na tyle bezradnie, że poza sytuacją z 67 minuty, kiedy to wolej Gorącego poszybował tuż obok spojenia słupka z poprzeczką, większego zagrożenia pod bramką Orła nie stworzył. Bliżej kolejnego gola byli wyprowadzający kontrataki gospodarze, m. in. w 90 minucie piłkę z linii bramkowej wybił Robert Piotrowski.

Teraz przed Włókniarzem łatwiejsze mecze, przynajmniej w teorii. W sobotę pabianiczanie podejmować będą rezerwy Zjednoczonych Stryków.

Orzeł Parzęczew - Włókniarz 2:1 (1:1)
  1:0 - Dudka (1, samobójcza), 1:1 - Gorący (31), 2:1 - Gławęda (55)
  Włókniarz: Rzeźniczak - Klimek, Rutkowski, Dudka, Piotrowski - Sumera (25 Olszewski), Grzejdziak (78 Dobroszek), Rudzki, Kulik - Gorący, Kozłewski.
  Żółta kartka: Dudka.

Zobacz bramkę 1:1