Startujemy!

• autor: Adams., 2015-03-28 12:05

Sobotnim meczem w Aleksandrowie Łódzkim Włókniarz rozpocznie rozgrywki rundy wiosennej w klasie okręgowej.

Cel może być tylko jeden, choć przygotowania do rundy na pewno nie przebiegły tak, jak sobie to wyobrażał trener Jacek Włodarczewski. Najpierw zaczął wykruszać się skład z jesieni, następnie już w trakcie gier kontrolnych zespół dotknęła fala kontuzji i urazów. Przez to w niektórych z tych spotkań "Zieloni" mieli problemy ze skompletowaniem składu, a i przećwiczenie różnych wariantów ustawień było mocno utrudnione. Liderowi rozgrywek nie wypada jednak powiedzieć inaczej niż: walczymy o awans.

Najtrudniejszym wyzwaniem będzie załatanie dziur w obronie po Mateuszu Seliwiorstowie i w pomocy po Piotrze Urbaniaku. Tego ostatniego mógłby zastąpić Dawid Złowodzki, ale praca uniemożliwia mu regularne treningi. Na dodatek z powodu kontuzji przez kilka tygodni pauzować muszą Patryk Olszewski i Sebastian Stępiński. Nieobecnych zastąpić będą próbowali zawodnicy, którzy w piątek zostali potwierdzeni do gry w ŁZPN. Są to: wracający do Włókniarza doświadczeni wychowankowie Damian Kozłewski i Dawid Wojciechowski, Jakub Dobroszek (drużyna juniorów), oraz Mateusz Dudka (Laktoza Łyszkowice) i Piotr Stelmasiak (Włókniarz Konstantynów). Trener do dyspozycji będzie miał również piłkarzy wracających po dłuższych przerwach spowodowanych kontuzjami Adriana Usiaka i Kacpra Kosmalę.

W trakcie przygotowań pabianiczanie rozegrali aż dziesięć sparingów, z których trzy wygrali, a cztery zakończyły się remisami. Zaprezentowali się w nich całkiem nieźle, biorąc pod uwagę siłę rywali i wspomniane wcześniej kłopoty kadrowe. Gole w tych meczach zdobywali: Patryk Olszewski i Jakub Dobroszek - po 4, Artur Kulik i Damian Kozłewski - po 3, Marcin Rutkowski, Mateusz Klimek, Adrian Usiak, Mateusz Dudka, Grzegorz Gorący - po 2, Krzysztof Rudzki, Kacper Kosmala, Damian Szmytka i Mateusz Żabolicki - po 1.

Przed Włókniarzem trudny początek ligi, który może zadecydować o powodzeniu lub jego braku. Już pierwszych pięciu kolejkach "Zieloni" zmierzą się z całą czołówką ligi (Andrespolia, Stal, Orzeł), do tego dochodzi trudny wyjazd do Uniejowa. Najpierw jednak trzeba przywieźć punkty z Aleksandrowa. Pierwszy gwizdek ligowej wiosny zabrzmi o godz. 15.00. Powodzenia!