dzisiaj: 668, wczoraj: 109
ogółem: 1 379 248

Próba generalna na czwórkę

• autor: Adams., 2015-03-27 20:39

W ostatnim przed ligową premierą sparingu Włókniarz pokonał lidera skierniewickiej ligi okręgowej Mazovię Rawa Mazowiecka 4:2 (2:0, 0:1, 2:1).

Grano 3x35 minut. W drużynie Włókniarza sprawdzani byli 21-letni Mateusz Żabolicki (jesienią GLKS Dłutów), oraz 25-letni Piotr Stelmasiak (Włókniarz Konstantynów). Włókniarz zaskoczył rywali już w 3 minucie. W polu karnym Piotr Grzejdziak zagrywał do Damiana Kozłewskiego, który został sfaulowany. Podobnie jak przed tygodniem sam poszkodowany pewnie trafił z jedenastu metrów. Włókniarz w tej tercji dyktował warunki gry i w 16 minucie podwyższył na 2:0. Po kolejnym kornerze wykonywanym przez Grzejdziaka nabiegający na bliższy słupek Kozłewski strzałem głową pokonał bramkarza rywali. Nowy-stary  napastnik "Zielonych" mógł zresztą skompletować w tej części gry hat-tricka, jednak w 30 minucie po jego uderzeniu zza pola karnego gospodarzy uratowała poprzeczka.

O ile w pierwszej tercji przeważał Włókniarz, w drugiej odsłonie do ataku ruszyli piłkarze Mazovii. Jeszcze w 43 minucie Damian Rzeźniczak instynktownie obronił strzał z odległości jednego metra, jednak pięć minut później rywale dopięli swego. Po tej bramce miejscowi nadal zbyt swobodnie poruszali się po połowie Włókniarza i tylko słabo nastawione celowniki sprawiły, że nie doprowadzili do wyrównania.

W trzecie tercji Włókniarz wrócił do gry. Dwóch sytuacji sam na sam nie wykorzystał Jakub Dobroszek. Młody zawodnik Włókniarza dopiął swego w 91 minucie dobijając "wyplutą" przez golkipera rawian piłkę po strzale Grzejdziaka. Pomimo dobrej gry pabianiczanie nie ustrzegli się błędu w kryciu przy rzucie rożnym co skutkowało drugim golem dla Mazovii. Ostatnie słowo w tym meczu należało do Włókniarza. Na kilka minut przed ostatnim gwizdkiem Dobroszek zagrał piłkę w kierunku Żabolickiego, który mając przed sobą tylko bramkarza pewnie strzelił do siatki.

Włókniarz rozpoczął w zestawieniu: Rzeźniczak - Olejnik, Rutkowski, Piotrowski - Klimek, Grzejdziak, Dudka, Rudzki, Kulik - Żabolicki, Kozłewski. Na zmiany weszli: Stelmasiak, Madaj, Dobroszek, Kosmala, Sumera, Usiak.

W sobotę inauguracja rozgrywek ligowych.