dzisiaj: 259, wczoraj: 2582
ogółem: 1 377 915

Powrót snajpera

• autor: Adams., 2015-03-16 22:10

W przedostatnim meczu kontrolnym Włókniarz zremisował z IV-ligową Astorią Szczerców 3:3 (0:2) dzięki dwóm trafieniom Grzegorza Gorącego i golu Damiana Kozłewskiego. Wychowanek Włókniarza wraca do zespołu po dwuletniej przerwie.

Zanim jednak pabianiccy napastnicy ucieszyli nielicznych kibiców bramkami obejrzeliśmy pierwszą połowę, w której już po jedenastu minutach "Zieloni" przegrywali 0:2. W trzeciej minucie stracony gol był efektem zbyt krótkiego wybicia piłki z pod własnej bramki, następnie zawodnik rywali uderzeniem z ponad 30 metrów wrzucił piłkę za kołnierz Damianowi Rzeźniczakowi. Przyjęte dwa celne ciosy nie pobudziły do lepszej gry pabianiczan, którzy pierwszy celny strzał na bramkę rywali oddali w 25 minucie za sprawą Marcina Olejnika. Realne zagrożenie pod bramką rywali udało się stworzyć dopiero w samej końcówce pierwszej odsłony, ale w odstępie dwóch minut Artur Kulik dwukrotnie przegrywał pojedynek z bramkarzem gości.

Znacznie lepiej w wykonaniu Włókniarza wyglądała druga połowa. W 58 minucie faulowany w polu karnym Kozłewski sam wymierzył sprawiedliwość pewnie wykonując jedenastkę. Niestety już dwie minuty później niezdecydowanie Rzeźniczaka podczas wybijania piłki skutkowało tym, że napastnik rywali przejął piłkę i trafił do pustej siatki. W ostatnich trzydziestu minutach inicjatywa należała do gospodarzy, którzy z kilku okazji wykorzystali dwie doprowadzając do remisu, a autorem obu trafień był Gorący (79 i 84 minuta).

Włókniarz: Rzeźniczak - Piotrowski, Grzejdziak, Olejnik - Klimek, Kosmala, Dudka, Rudzki, Gorący - Kulik, Kozłewski. Na zmiany: Stępiński, Dobroszek, Kacprzyk.

Za tydzień Włókniarz zagra z Mazovią Rawa Mazowiecka.