dzisiaj: 49, wczoraj: 701
ogółem: 1 379 330

Kolejna przeszkoda pokonana

• autor: Adams., 2014-10-07 20:32

Kolejne ligowe zwycięstwo odniósł Włókniarz zwyciężając w minioną sobotę rezerwy Zawiszy Rzgów 2:0.

Włókniarz rozpoczął z dużym animuszem. Już w pierwszych minutach blisko bramki był wykazujący dużą ochotę do gry Patryk Sumera. Za pierwszym razem po uderzeniu głową piłka minęła cel, chwilę potem po uderzeniu z dystansu trafiła w zewnętrzną część słupka. W 10 minucie nieznacznie pomylił się strzelający głową Artur Kulik. Goście w tej części gry mieli spore kłopoty z wyjściem z własnej połowy. Do przerwy jednak utrzymał się wynik bezbramkowy, choć blisko gola do szatni był Sebastian Stępiński, który dobijając strzał Grzegorza Gorącego trafił w stojącego na linii bramkowej obrońcę.

Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił. W 51 minucie po ewidentnej ręce w polu karnym piłkarza Zawiszy gwizdek sędziego milczał, jednak osiem minut później po faulu na Sumerze rozjemca zdecydował się pokazać na jedenasty metr, a pewnym wykonawcą rzutu karnego był Marcin Rutkowski. Wynik ustalił w 75 minucie Mateusz Klimek celnie dobijając piłkę odbitą od słupka po strzale Patryka Olszewskiego. Blisko trzeciej bramki byli potem Damian Madaj, Gorący i Stępiński, jednak za każdym razem piłka o centymetry mijała słupek bramki gości. W 90 minucie Damian Rzeźniczak odważnym wybiegiem nie pozwolił rywalowi na zdobycie honorowej bramki, a już w doliczonym czasie gry przypomniał o sobie arbiter meczu, który  pokazał drugą żółtą i w konsekwencji czerwona kartkę Rutkowskiemu za...  wznowienie gry rzutem wolnym z toczącej się piłki.

W następną sobotę Włókniarz zagra na wyjeździe ze Startem Brzeziny.

Włókniarz - Zawisza II Rzgów 2:0 (0:0)
  1:0 - Rutkowski (59, karny), 2:0 - Klimek (75)
  Włókniarz: Rzeźniczak - Rutkowski, Seliwiorstow, Olejnik - Gorący, Olszewski, Urbaniak (46 Klimek), Rudzki (70 Grzejdziak), Stępiński (90+1 Piotrowski) - Kulik (70 Madaj), Sumera.
  Żółte kartki: Seliwiorstow, Rutkowski
  Czerwona kartka: Rutkowski (90+1, za dwie żółte).

Zobacz bramki: 1:0, 2:0