statystyki szczegółowe

Aktualności

Porażka z trzecioligowcem

• autor: Adams., 2014-07-20 22:02

W pierwszym tego lata spotkaniu kontrolnym Włókniarz uległ Omedze Kleszczów 2:6 (1:3).

Włókniarz dobrze rozpoczął ten mecz. W pierwszych minutach gry dobrych okazji nie wykorzystali Adrian Usiak i Dawid Złowodzki przegrywając pojedynki z bramkarzem gospodarzy. Wreszcie po niespełna kwadransie pabianiczanie dopięli swego - wzdłuż linii pola bramkowego piłkę zagrywał Usiak, a obrońca Omegi wpakował ją do własnej bramki. Potem jednak inicjatywę zaczęli przejmować gospodarze i do przerwy strzelili trzy gole. Dwa z nich padły w bardzo podobny sposób  - po rzutach rożnych wykorzystując błędy w kryciu "Zielonych" miejscowi strzałami głową pakowali piłkę do siatki Włókniarza.

Dziesięć minut po przerwie kontaktową bramkę zdobył Patryk Olszewski podcinając piłkę nad wychodzącym golkiperem Omegi. Niestety po kolejnych dziesięciu minutach gospodarze zdobyli czwartego gola, a w samej końcówce meczu dołożyli kolejne dwa trafienia.

Porażka Włókniarza z przebiegu gry nieco za wysoka, jednak sparing trzeba uznać za pożyteczny. Warto też zwrócić uwagę, że z powodu wielu absencji trener Jacek Włodarczewski miał mocno ograniczone pole manewru.

Włókniarz rozpoczął w zestawieniu: Rzeźniczak – Seliwiorstow, Rutkowski, Wojciechowski – Klimek, Urbaniak, Rudzki, Złowodzki, Kulik – Usiak, Olszewski. Na zmiany wchodzili: Froncala, Otomański, Woźniak (junior).

Za tydzień Włókniarz rozegra sparing z Sokołem Aleksandrów Łódzki.