dzisiaj: 702, wczoraj: 109
ogółem: 1 379 282

Awans zaklepany, zabrakło setki

• autor: Adams., 2014-06-04 19:03

Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek Włókniarz przypieczętował awans wygrywając w sobotę ze Spartą Łódź 6:2.

Rywale zachowali czyste konto przez blisko pół godziny. Wprawdzie w 18 minucie do siatki strzelił Adrian Usiak, ale arbiter boczny zasygnalizował spalonego. Kiedy już jednak goście "pękli" - gole posypały się jak z rogu obfitości. Najpierw dwukrotnie trafił Michał Kacprzyk, następnie bramkarza Sparty pokonali Mateusz Klimek i Damian Madaj. W sumie cztery bramki w niespełna dziesięć minut.

Zaraz po zmianie stron na 5:0 podwyższył Usiak. Goście pomimo wysokiego wyniku nie rezygnowali i w 62 minucie pewnie egzekwowali rzut karny podyktowany za dość przypadkową rękę w polu karnym. Minutę później rozochoceni tym faktem łodzianie byli blisko szczęścia po raz drugi, jednak piłka poszybowała tuż nad poprzeczką.  Kolejne ataki Włókniarzy przyniosły efekt dopiero na pięć minut przed końcem gry, kiedy to zespołową akcję ponownie wykończył Usiak. Trzy minuty potem drugiego gola zdobyła Sparta. Po uderzeniu z rzutu wolnego Szymon Pabich nie opanował piłki, którą dobił napastnik Sparty. Już w ostatniej akcji spotkania setną bramkę w bieżących rozgrywkach mógł uzyskać Usiak, jednak piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę.

W sobotę w przedostatniej serii spotkań Włókniarz podejmował będzie drużynę Kobry Leźnica Wielka.

Włókniarz - Sparta Łódź 6:2 (4:0)
  1:0 - Kacprzyk (28), 2:0 - Kacprzyk (31), 3:0 - Klimek (32), 4:0 - Madaj (37), 5:0 - Usiak (48), 5:1 - ? (62, karny), 6:1 - Usiak (85), 6:2 - ? (88)
  Włókniarz: Rzeźniczak (46 Pabich) – Janasiak, Rutkowski, Piotrowski – Klimek, Rudzki, Złowodzki (46 Zych), Olszewski, Kacprzyk (73 Otomański) – Madaj (64 Bednarkiewicz), Usiak.

Zobacz bramki: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 5:0, 6:1