Iskra - Włókniarz 0:3

• autor: Adams., 2014-05-28 18:31

W 19 serii spotkań klasy A Włókniarz pewnie pokonał w Dobroniu Iskrę 3:0.

Dość szybko "Zieloni" wyszli na dwubramkowe prowadzenie. W 11 minucie uderzona zza linii pola karnego przez Krzysztofa Rudzkiego piłka wpadła w widły bramki gospodarzy. Z kolei w 20 minucie Dawid Złowodzki zaskoczył bramkarza Iskry strzałem z rzutu wolnego. Mogło tych goli być więcej, gdyby w sytuacjach sam na sam najpierw Damian Madaj, a kilka minut potem Złowodzki włożyli trochę więcej siły w swoje uderzenia, a tak - skończyło się na podaniach do bramkarza.

W drugiej połowie starania Włókniarzy przyniosły tylko jedną bramkę - w 67 minucie po rzucie rożnym Złowodzkiego głową do siatki trafił Mateusz Klimek. Włókniarzowi pozostały do rozegrania trzy mecze, wszystkie na własnym boisku. Już w najbliższą sobotę w przypadku zwycięstwa ze Spartą Łódź pabianiczanie zapewnią sobie awans.

Iskra Dobroń - Włókniarz 0:3 (0:2)
  0:1 - Rudzki (11), 0:2 - Złowodzki (20), 0:3 - Klimek (67)
  Włókniarz: Rzeźniczak - Rutkowski, Seliwiorstow, Piotrowski - Klimek, Urbaniak (62 Otomański), Rudzki (72 Janasiak), Złowodzki, Kacprzyk – Madaj (68 Olszewski), Usiak (46 Sumera).

Zobacz bramki: 0:1, 0:2, 0:3