dzisiaj: 675, wczoraj: 109
ogółem: 1 379 255

Okręgówka tuż tuż

• autor: Adams., 2014-05-19 23:27

Powoli można zacząć mrozić szampany! Na cztery kolejki przed końcem rozgrywek Włókniarz ma siedem punktów przewagi nad drugim zespołem i tylko jakiś kataklizm mógłby przeszkodzić w awansie. Stało się tak dzięki sobotniej wygranej z UKS SMS Łódź 4:0.

Po niezbyt udanym meczu w Piątkowisku chyba mało kto spodziewał się tak przekonującego zwycięstwa w meczu na szczycie. Zanim jednak pabianiczanie efektownie rozstrzelali wicelidera, w siódmej minucie łodzianie wyszli z szybką kontrą, a wychodzący z prawego skrzydła praktycznie na czystą pozycję zawodnik SMS został nieprawidłowo powstrzymany przez Mateusza Seliwiorstowa. Arbiter pokazał obrońcy Włókniarza żółtą kartkę, choć w tej sytuacji równie dobrze mógł podjąć decyzję o kartce czerwonej, co mocno skomplikowałoby sytuację na boisku. Na szczęście oba zespoły skończyły mecz w pełnych składach, a po tej sytuacji goście na boisku już w zasadzie nie zaistnieli.

Egzekucję rozpoczął w 10 minucie Krzysztof Rudzki, który dopadł do za krótko wybitej przez defensora łodzian piłki i uderzeniem z linii pola karnego pokonał bramkarza SMS. Kilka minut później w sytuacji sam na sam Patryk Olszewski trafił w wychodzącego golkipera łodzian. W 25 minucie po wrzutce Mateusza Klimka w pole karne bramkarza gości na raty, dobijając własny strzał pokonał Sebastian Stępiński. Wreszcie w 40 minucie Robert Piotrowski obsłużył podaniem Klimka, który niczym rasowy snajper wpadł w pole karne i uderzył między nogami bramkarza.

W 52 minucie po rzucie rożnym głową uderzał Klimek trafiając w stojącego na linii bramkowej obrońcę SMS, ale już cztery minuty później po kolejnym kornerze dopiął swego zdobywając czwartą i jak się okazało ostatnią bramkę w tym meczu.

W sobotę Włókniarz rozegra wyjazdowy mecz z Iskrą Dobroń.

Włókniarz - UKS SMS Łódź 4:0 (3:0)
  1:0 - Rudzki (10), 2:0 - Stępiński (25), 3:0 - Klimek (40), 4:0 - Klimek (56).
  Włókniarz:  Rzeźniczak - Rutkowski, Seliwiorstow, Piotrowski – Klimek (89 Froncala), Złowodzki (85 Janasiak), Rudzki, Kacprzyk, Stępiński (65 Sumera) – Usiak (76 Madaj), Olszewski.
  Żółta kartka: Seliwiorstow.

Zobacz bramki: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0