Wpadka była blisko

• autor: Adams., 2014-05-11 22:27

Kolejne trzy punkty dopisali do swojego dorobku piłkarze Włókniarza zwyciężając w Piątkowisku Orła 3:1.

Zwycięstwo to rodziło się jednak w wielkich bólach. Większość wyjściowego składu gospodarzy miało w przeszłości za sobą krótsze, bądź dłuższe przygody w barwach Włókniarza, co w takich przypadkach zawsze wyzwala dodatkową ambicję i niejednokrotnie zaostrza grę. Nie inaczej było w sobotę.

Zaczęło się jednak planowo, bowiem już w 9 minucie Włókniarz objął prowadzenie, kiedy to po zagraniu Patryka Olszewskiego do siatki trafił Damian Madaj. Pabianiczanie postraszyli jeszcze gospodarzy dwoma uderzeniami, po których piłka o centymetry mijała słupek i ...stanęli. Tymczasem po drugiej stronie boiska dość niespodziewanie doszło do wyrównania. Po rzucie rożnym i nie najlepszej interwencji Damiana Rzeźniczaka piłka trafiła w dalszy słupek, a najprzytomniej w tej sytuacji zachował się Rafał Kłucjasz dobijając ją głową do bramki.

"Zieloni" ruszyli do przodu, jednak nie potrafili sforsować obrony Orła. W przerwie trener Jacek Włodarczewski ostro przejechał się po swoich podopiecznych, jednak tym razem niewiele to zmieniło. Włókniarz nadal bezskutecznie bił głową w mur gospodarzy i nie zmienił tego nawet fakt, że od 58 minuty pabianiczanie grali z przewagą jednego zawodnika po tym, jak arbiter pokazał jednemu z piłkarzy Orła czerwoną kartkę. W końcu gdy zbliżała się 80 minuta po zagraniu Michała Kacprzyka wzdłuż bramki piłkę do siatki wepchnął Adrian Usiak. Kilka minut później Krzysztof Rudzki zagrał "klepkę" z Olszewskim i strzelił trzecią bramkę. Wróciliśmy z dalekiej podróży.

Za tydzień w najważniejszym meczu rundy Włókniarz podejmował będzie UKS SMS Łódź.

Orzeł Piątkowisko - Włókniarz 1:3 (1:1)
  0:1 - Madaj (9), 1:1 - R.Kłucjasz (23), 1:2 - Usiak (79), 1:3 - Rudzki (85)
  Włókniarz: Rzeźniczak - Piotrowski, Seliwiorstow, Janasiak (46 Usiak) - Klimek, Olszewski (86 Froncala), Złowodzki (90 Zych), Rudzki, Kacprzyk - Madaj, Sumera.
  Żółta kartka: Piotrowski

Zobacz bramki: 0:1, 1:2, 1:3