Coraz wyżej

• autor: Adams., 2014-05-05 18:07

Włókniarz odniósł najwyższe w tej rundzie zwycięstwo gromiąc w sobotę MKS 2000 Tuszyn 7:0. Trzy bramki w tym meczu zdobył Mateusz Klimek.

Zanim jednak rozwiązał się worek z bramkami Włókniarz kilka szans zdążył koncertowo zmarnować, m.in. w sytuacjach sam na sam w bramkarza MKS strzelali Patryk Sumera (dwukrotnie) i Klimek. Po półgodzinie gry szczęście opuściło golkipera gości i to za sprawą kolegi z drużyny. Po rajdzie lewą stroną Mateusza Seliwiorstowa i dośrodkowaniu obrońca MKS uprzedził czyhającego na piłkę Sumerę i wpakował piłkę do własnej bramki. Kolejne gole były już kwestią czasu. Najpierw po akcji Patryka Olszewskiego celnie strzelił Klimek, a potem po dośrodkowaniu Klimka ładną główką na 3:0 podwyższył Sumera. Niestety pod koniec tej części gry boisko z urazem musiał opuścić Sebastian Stępiński.

W drugiej połowie z wielu okazji pabianiczanie skutecznie wykończyli cztery. Gole zdobywali: Adrian Usiak, następnie po solowej akcji Olszewski, wreszcie dwukrotnie Klimek. Ostatni gol w tym meczu był wisienką na torcie - soczyste uderzenie lewą nogą zza pola karnego. I szkoda tylko, że w takim meczu Włókniarz złapał głupie i niepotrzebne kartki - żółtą Marcin Rutkowski, a czerwoną Michał Otomański za faul bez piłki.

Za tydzień Włókniarz zagra na wyjeździe z Orłem Piątkowisko.

Włókniarz - MKS 2000 Tuszyn 7:0 (3:0)
  1:0 - samobójcza (30), 2:0 - Klimek (33), 3:0 - Sumera (36), 4:0 - Usiak (58), 5:0 - Olszewski (63), 6:0 - Klimek (76), 7:0 - Klimek (86).
  Włókniarz: Rzeźniczak - Rutkowski, Seliwiorstow, Piotrowski - Klimek, Olszewski, Złowodzki, Rudzki (61 Otomański), Stępiński (43 Usiak) - Madaj (72 Zych), Sumera (78 Janasiak).
 Żółta kartka: Rutkowski
 Czerwona kartka: Otomański (88 min.)

Zobacz bramki: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 5:0, 6:0, 7:0