statystyki szczegółowe

Aktualności

Rozstrzygnęli w pierwszym kwadransie

• autor: Adams., 2014-04-14 23:48

W 13 serii spotkań łódzkiej klasy A Włókniarz dopisał do swojego dorobku kolejne trzy punkty zwyciężając w Bychlewie Jutrzenkę 2:0.

Pierwsze minuty spotkania mogły wróżyć gospodarzom tęgie lanie. Już po sześciu minutach Damian Madaj otrzymał piłkę od Patryka Olszewskiego i ubiegł bramkarza Jutrzenki strzelając do siatki. W 10 minucie po dośrodkowaniu Sebastiana Stępińskiego piłkę w kierunku własnej bramki skierował Zdzisław Leszczyński, jednak zdołał naprawić swój błąd wybijając piłkę z linii bramkowej. W 13 minucie Włókniarz podwyższył na 2:0. Po wyrzucie z autu i przedłużeniu piłki głową przez Stępińskiego bramkę zdobył Piotr Urbaniak. Trzy minuty później lobujący golkipera miejscowych Madaj pomylił się o centymetry trafiając w poprzeczkę.

Po kilkunastu minutach przygniatającej przewagi napór gości osłabł. Piłkarze Włókniarza niepotrzebnie wdali się z miejscowymi w typową kopaninę, zwaną ładniej tu i ówdzie meczem walki. Taki stan rzeczy nie zmienił się również po zmianie stron. Kibice ożywili się nieco dopiero po 65 minucie. Wtedy to za faul na Mateuszu Klimku i drugiej żółtej kartce z boiska wyleciał jeden z zawodników Jutrzenki. Za to przewinienie arbiter podyktował rzut wolny, po rozegraniu którego najpierw piłkę z linii bramkowej wybił ponownie Leszczyński, a dobijający Krzysztof Rudzki trafił w stojącego na linii bramkowej Stępińskiego. Kilka minut później na strzał z dystansu zdecydował się Rudzki, a piłka po interwencji bramkarza po raz drugi w tym meczu wylądowała na poprzeczce. Końcówka meczu już większych emocji nie przyniosła.

Teraz przed piłkarzami klasy A dwa tygodnie przerwy. Tydzień po Świętach Włókniarz podejmował będzie GKS Ksawerów.

Jutrzenka Bychlew - Włókniarz 0:2 (0:2)
  0:1 - Madaj (6), 0:2 - Urbaniak (13)
  Włókniarz: Rzeźniczak - Piotrowski, Seliwiorstow, Janasiak (46 Mendak) - Klimek, Złowodzki (46 Bednarkiewicz), Urbaniak, Rudzki, Stępiński (74 Zych) - Madaj, Olszewski (76 Otomański).
  Żółta kartka: Janasiak.

Zobacz bramki: 0:1, 0:2