dzisiaj: 22, wczoraj: 25
ogółem: 1 378 393

Nieudana próba generalna

• autor: Adams., 2010-03-14 01:07

W ostatnim sparingu poprzedzającym rozgrywki klasy okręgowej Włókniarz uległ IV-ligowemu Borucie Zgierz 0:1 (0:1). Jedyne jaśniejsze punkty w tym meczu to płatki padającego śniegu i obaj pabianiccy bramkarze, bo gdyby zgierzanie wykazali się większą skutecznością, wygraliby wyżej.

Goście zwycięską bramkę uzyskali w 25 minucie, kiedy to Piotr Witoń dobił piłkę odbitą od poprzeczki. W kilku innych sytuacjach przed utratą goli Włókniarz ratował Konrad Kubasiewicz. Nieliczne ofensywne próby "Zielonych" można w zasadzie przemilczeć.

Po zmianie stron przewagę uzyskał Włókniarz, który dłużej utrzymywał się przy piłce. Niewiele jednak z tego wynikało, zgierska defensywa w zarodku likwidowała niebezpieczne sytuacje. Przyjezdni natomiast kilkakrotnie pokazali, w jaki sposób szybko można stworzyć zagrożenie pod bramką przeciwnika. Dwoma-trzema szybkimi podaniami przedostawali się pod bramkę Włókniarza i sprawdzali umiejętności broniącego w drugiej części meczu Damiana Rzeźniczaka, któremu udało się zachować czyste konto.

Włókniarz - Boruta Zgierz 0:1 (0:0)

0:1 - Witoń (25)
  Włókniarz: Kubasiewicz - Sendal, Grącki, P.Kłucjasz, Jędras - Tyczyński, Jakubowski, Urbaniak, Maras - Antoniak, Zieja. Po przerwie zagrali również: Rzeźniczak - P.Załoga, A.Załoga, R.Kłucjasz.

Za tydzień, o ile nie przeszkodzi aura rusza liga.