dzisiaj: 34, wczoraj: 109
ogółem: 1 378 614

Lekcja pokory

• autor: Adams., 2010-03-11 15:35

Kolejne zwycięstwo w meczach sparingowych odnieśli piłkarze Włókniarza. Wczoraj na sztucznej murawie boiska ChKS w Łodzi pokonali MKS 2000 Tuszyn 3:1 (2:0). Przeciwnik był tylko tłem dla dobrze usposobionych Włókniarzy, którzy po raz kolejny potwierdzili dobre przygotowanie do zbliżających się rozgrywek ligowych.

Już w 2 minucie Rafał Kłucjasz uderzając zza pola karnego trafił w poprzeczkę. Włókniarz prowadził grę, która niemal przez cały czas toczyła się na połowie tuszynian. Mimo kilku okazji pabianiczanie dopięli swego dopiero w 25 minucie. Piotr Grącki wykonywał rzut wolny z ok. 30 metrów, po którym piłka znów ostemplowała poprzeczkę bramki MKS. Przytomnie w tej sytuacji zachował się Mateusz Jakubowski i odbitą piłkę głową skierował do bramki.

Dopiero stracony gol pobudził piłkarzy MKS, którzy dwukrotnie zatrudnili zmarzniętego do tej pory Konrada Kubasiewicza. Ten jednak spisał się bez zarzutu, a potem gra znów przeniosła się na połowę Tuszyna. W 30 minucie Łukasz Tyczyński otrzymał z głębi pola znakomite podanie od Grąckiego, jednak przegrał pojedynek z golkiperem rywali. "Tyku" zrehabilitował się już minutę później - jego podanie z prawej strony w pole karne celnym strzałem zamknął Piotr Urbaniak.

Pięć minut po przerwie dobrą okazję zmarnowali tuszynianie. Po faulu Grąckiego w polu karnym wykonywali "jedenastkę", jednak jeden z piłkarzy MKS nie wytrzymał ciśnienia i huknął nad poprzeczką. Po tym fakcie sytuacja na boisku wróciła do normy. W 54 minucie drugą asystę zaliczył Tyczyński, a premierowe trafienie w barwach Włókniarza uzyskał Mariusz Maras. Ten sam piłkarz kilka minut później mógł po akcji Andrzeja Załogi trafić po raz drugi, ale strzelił obok słupka. W 65 minucie rajdem przez pół boiska popisał się wyjątkowo ofensywnie tego wieczoru usposobiony Grącki, ale gdy już stanął oko w oko z bramkarzem, fatalnie przestrzelił.

W ostatnim kwadransie wreszcie do głosu zaczęli dochodzić przeciwnicy. Jeszcze w 77 minucie Kubasiewicz w sytuacji sam na sam uratował zespół przed utratą bramki, ale na 10 minut przed końcem meczu MKS 2000 uzyskał honorową bramkę.

Włókniarz - MKS 2000 Tuszyn 3:1 (2:0)
   1:0 - Jakubowski (25), 2:0 - Urbaniak (31), 3:0 - Maras (54), 3:1 - ? (79)
  Włókniarz: Kubasiewicz - Jędras, Grącki, P.Kłucjasz, Maras - Tyczyński, Jakubowski, Urbaniak, Zieja - Antoniak, R.Kłucjasz. Po przerwie zagrali także: Sendal, P.Załoga, A.Załoga, Pietraszewski, Kulik.

W sobotę o godz. 13.00 próba generalna - w ostatnim pojedynku kontrolnym Włókniarz zmierzy się z IV-ligowym Borutą Zgierz.