dzisiaj: 106, wczoraj: 63
ogółem: 1 378 577

W derbach na śniegu lepszy Włókniarz

• autor: Adams., 2010-02-18 20:04

Środowy pojedynek derbowy rozegrany na bocznym boisku obiektów PTC zakończył się pewnym i zasłużonym zwycięstwem Włókniarza. Rezultat 2:0 to najniższy wymiar kary, jaki tego dnia mógł spotkać gospodarzy.

W drużynie Włókniarza wystąpił Mariusz Maras - piłkarz SMS wystepujący jesienią w IV-ligowcu z Paradyża. Już w 6 minucie gry Włókniarz wyszedł na prowadzenie - na strzał z dystansu zdecydował się Łukasz Jędras i precyzyjnie uderzona piłka znalazła się w siatce PTC. Dwie minuty potem w sytuacji sam na sam znalazł się Bartosz Sendal, ale przegrał pojedynek z Marcinem Świerczem.

Gospodarze odpowiedzieli w 12 minucie, na szczęście strzał Piotra Szynki trafił w poprzeczkę. W dalszej części tej połowy obydwa zespoły miały okazje na zmianę wyniku, ale akcje najczęściej kończyły się niecelnymi strzałami. Mimo, iż piłka na ośnieżonym boisku niejednokrotnie płatała zawodnikom figle oglądaliśmy całkiem ciekawe spotkanie.

Druga odsłona to już zdecydowana dominacja "Zielonych". Gospodarze tylko raz zagrozili bramce Włókniarza - w 65 minucie po kiksie jednego z obrońców w idealnej sytuacji znalazł się Szynka, ale z jego strzałem doskonale poradził sobie Adrian Olszewski. Po stronie Włókniarza sytuacji sam na sam nie wykorzystali Maras i Radek Maćczak, w kilku innych sytuacjach piłce na drodze stawał dobrze dysponowany Wojciech Suchecki. Mimo, iż momentami Włókniarz zamykał PTC na własnej połowie, udało się strzelić tylko jeszcze jedną bramkę. Jej autorem był Artur Kulik, który z prawej strony spokojnie przymierzył w długi róg bramki PTC.

PTC - Włókniarz 0:2 (0:1)
  0:1 - Jędras (6), 0:2 - Kulik (60).
  Włókniarz rozpoczął w zestawieniu: Kubasiewicz - Kluch, P.Załoga, P.Kłucjasz, Maras - Rosiński, Jędras, Sendal, Tyczyński - R.Kłucjasz, Antoniak. Po przerwie zagrali także: A.Olszewski, Maćczak, Cander, A.Załoga, Pietraszewski, Grącki, Kulik, K.Kita.

W sobotę o godz. 10.00 Włókniarz zagra z SMS. Mecz odbędzie się w Łodzi przy ul. Milionowej.