Włókniarz w liczbach

• autor: Adams., 2009-12-18 23:03

Włókniarz w liczbach

Trudno o jednoznaczną ocenę dokonań piłkarzy Włókniarza w rundzie jesiennej. Momentami gra „Zielonych” przyprawiała o płacz i zgrzytanie zębów, ale były też chwile, gdzie po akcjach pabianiczan ręce same składały się do oklasków. 11 zwycięstw w 17 meczach robi wrażenie.

BRAMKARZE

KONRAD KUBASIEWICZ – sympatyczny wielkolud mógł dać z siebie więcej. Kilka bramek wydatnie obciąża jego konto.
Ocena: 6
ADRIAN OLSZEWSKI – diament wymagający oszlifowania. Grał zbyt krótko, żeby go ocenić.

OBROŃCY

PRZEMYSŁAW KŁUCJASZ – najmłodszy, najniższy i najpewniejszy punkt bloku defensywnego. Wielokrotnie ratował drużynę z opresji wybijając piłkę z linii bramkowej.
Ocena: 8
PAWEŁ ZAŁOGA – niezwykle doświadczony (41 lat), potrafi utrzymać obronę w ryzach.
Ocena: 7
ARTUR KULIK – nieraz przypomina jeźdźca bez głowy. Ambitny, waleczny, prawonożny lewy (!) obrońca.
Ocena: 6
ŁUKASZ TYCZYŃSKI – po przesunięciu na prawą obronę czasem zbyt kurczowo trzymał się własnej połowy.
Ocena: 6
KAMIL PIETRASZEWSKI – chłop na schwał, dobry materiał na twardego obrońcę. Musi poprawić celność podań.
Ocena: 6
DAWID WOJCIECHOWSKI – zmiennik dobrze grający głową, gdy dostał szansę – nie zawodził.
Ocena: 5
PIOTR GRĄCKI – ikona Włókniarza. Grał zbyt krótko, by go ocenić.

POMOCNICY

BARTOSZ SENDAL – wziął się do roboty i wyrósł na drugiego strzelca zespołu. Ma ogromny potencjał, z powodzeniem mógłby grać wyżej.
Ocena: 8
KAMIL ZIEJA – człowiek-widmo. Z reguły niewidoczny, wyróżnił się tylko raz - otworzył wynik meczu w Brzezinach.
Ocena: 5
MATEUSZ JAKUBOWSKI – kręcenie kółeczek wokół własnej osi i podawanie piłki do tyłu to firmowe znaki „Jakubka”. Ale jak zacznie grać do przodu, to ciężko go zatrzymać.
Ocena: 6
PIOTR URBANIAK – szkoda, że miewa tylko przebłyski niezwykłej boiskowej kreatywności i inteligencji, wyróżniającej go z ligowej szarzyzny.
Ocena: 7
ANDRZEJ ZAŁOGA – skreślony przez poprzedników Dolińskiego pokazał, że może być pożyteczny.
Ocena: 5
DAMIAN MARSZAŁ – na własne życzenie marnuje nieprzeciętny talent.
Ocena: 4

NAPASTNICY

DAMIAN KOZŁEWSKI – człowiek–instytucja. Jesienią napastnik idealny. Dużo strzela, asystuje, rozgrywa. Ciężko go będzie zatrzymać w klubie.
Ocena: 10
RAFAŁ KŁUCJASZ – z uporem maniaka wystawiany w pierwszym składzie. Strzelił 4 gole, ale  nie potrafi przekonać do siebie.
Ocena: 6
MICHAŁ KŁOSIŃSKI – bezproduktywne jarmarczne popisy z piłką są dobre w cyrku, a nie podczas twardej, ligowej walki.
Ocena: 2
RADOSŁAW MAĆCZAK – futbolowy samouk szybko zaskarbił sobie sympatię kibiców, zostając ich ulubieńcem. Niestety, nie był faworytem trenera. Grał zbyt krótko, by go ocenić.
SEBASTIAN BEDNARCZYK, PATRYK OLSZEWSKI – grali zbyt krótko, by ich ocenić.

Grzegorz Ziarkowski
Moje Miasto