dzisiaj: 97, wczoraj: 701
ogółem: 1 379 378

Gościnni do bólu. A czołówka ucieka.

• autor: Adams., 2009-10-24 21:16

Podobnie, jak przed tygodniem w spotkaniu z Różycą, również wczoraj Włókniarz przegrał na własnym boisku 0:2. Kolejnym, już czwartym zespołem który tej jesieni wywiózł trzy punkty z boiska przy ul. Roweckiego był TUR Ozorków.

Po kwadransie gry zaatakował Włókniarz - piłka po uderzeniu Bartosza Sendala o centymetry minęła słupek ozorkowian. Chwilę potem Dawid Wojciechowski przewrotką próbował zaskoczyć bramkarza gości, ten jednak spisał się dobrze ekspediując piłkę na róg.

Pierwsza akcja przyjezdnych przyniosła im prowadzenie - w 20 minucie po akcji prawą stroną silnie w kierunku bramki Konrada Kubasiewicza strzelił Damian Ziemniak, a piłkę do siatki z najbliższej odległości wpakował Marcin Biśtyga.

Włókniarz mógł odpowiedzieć bardzo szybko, ale po wstrzeleniu piłki w pole karne przez Rafała Kłucjasza Wojciechowski minimalnie spóźnił się ze wślizgiem i goście odetchnęli z ulgą.

Później już w miarę klarownych sytuacji nie było, dopiero pod koniec pierwszej połowy szczęścia próbowali piłkarze TUR-a, ale najpierw po strzale z dystansu Marka Kacprzyka dobrze interweniował Kubasiewicz, a tuż przed zejściem do szatni jeden z piłkarzy ozorkowian po indywidualnej akcji strzelił po długim rogu, na szczęście piłka minęła słupek pabianickiej bramki.

W drugiej części gry dwukrotnie strzelał z rzutów wolnych Damian Kozłewski - w 52 minucie uderzył nad poprzeczką, a w 64 futbolówkę wyłapał dobrze ustawiony ozorkowski bramkarz  Tę drugą sytuację poprzedził faul na Kozłewskim, który wywalczył piłkę na 40 metrze, popędził w kierunku bramki i został powalony tuż przed linią 16 metrów. Winowajcę sędzia ukarał tylko żółtym kartonikiem.

Goście nie pozostawali dłużni, a ich ataki były chyba groźniejsze. Po jednym z nich zdobyli drugą bramkę i w praktyce mecz był rozstrzygnięty. Konrada Kubasiewicza strzałem głową pokonał Damian Ratajczyk.

Ostatnie trzy minuty meczu TUR grał w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce jednego z piłkarzy, ale to już nie mogło zmienić losów tego spotkania.

W końcówce przed szansą uzyskania choćby honorowego trafienia był Piotr Urbaniak, ale najpierw będąc w niezłej sytuacji próbował jeszcze podawać do środka, a w ostatniej akcji meczu wykonywał rzut wolny z ok. 25 metrów, lecz bramkarz odbił piłkę do boku.

W środę o godz. 14.00 w Dobroniu Włókniarz rozpocznie mecz IV rundy Pucharu Polski z Iskrą.

Włókniarz - TUR Ozorków 0:2 (0:1)
  0:1 - Biśtyga (20), 0:2 - Ratajczyk (70).
  Włókniarz: Kubasiewicz - Wojciechowski, P.Kłucjasz, P.Załoga, Kulik (88 A.Załoga) - Zieja, Urbaniak, Jakubowski, Sendal - R.Kłucjasz, Kozłewski (77 Pietraszewski).
  Żółte kartki: Wojciechowski, Jakubowski, P.Kłucjasz.