dzisiaj: 660, wczoraj: 109
ogółem: 1 379 240

Kutno pokonane

• autor: Adams., 2009-09-05 19:05

Piłkarze Włókniarza zainkasowali dziś pierwszy komplet punktów wywalczony na własnym boisku zwyciężając rezerwy MKS Kutno 3:2 (2:1).
   W składzie gości znalazło się kilku piłkarzy mających na koncie sporadyczne - ale jednak - występy w III lidze. Wygrana Włókniarzy chociaż minimalna była jednak całkowicie zasłużona, a gdyby Damian Kozłewski miał trochę lepiej ustawiony "celownik", mogła być wyższa.

Więcej w rozwinięciu.

W 4 minucie na uderzenie z 25 metrów zdecydował się Kamil Zieja, ale piłkę nad poprzeczkę nie bez trudu wybił bramkarz MKS Mateusz Sawicki. W 20 minucie znów szczęścia próbował Zieja, ale jego strzał z linii pola karnego został zablokowany. Dwie minuty później akcję prawym skrzydłem Damiana Marszała powinien wykończyć będący siedem metrów przed bramką Kozłewski, ale nie trafił w piłkę.

W 25 minucie kutnowianie objęli prowadzenie po tym, jak wykonywali rzut wolny z lewej części boiska. Do wysoko bitej piłki wyskoczyli Konrad Kubasiewicz i Michał Michalski, który ubiegł naszego bramkarza i piłka znalazła się w siatce. 0:1.

Włókniarz próbował wyrównać, ale strzały Kozłewskiego w 35. i Łukasza Tyczyńskiego w 39 minucie mijały bramkę Sawickiego. I kiedy powoli zaczęliśmy się oswajać z myślą, że pierwszą część meczu Włókniarz przegra, goście dostali dwie bramki do szatni.

44 minuta, rzut rożny wykonywał Zieja. Piłkę przepuścił stojący przy bliższym słupku Rafał Kłucjasz, a zamykający Damian Kozłewski szczupakiem wpakował ją do bramki i był remis. Kilkadziesiąt sekund potem Kozłewski "ukłuł" po raz drugi, strzelając z 15 metrów po zagraniu R. Kłucjasza. Znów skuteczna końcówka pierwszej części gry - przypomnę, że przed tygodniem w Rogowie między 35, a 45 minutą "Zieloni" trafili trzy razy.

W drugiej połowie oglądaliśmy festiwal zmarnowanych sytuacji pabianiczan. Po kolei - w 46 minucie R.Kłucjasz będąc sam przed bramkarzem uderzał piłkę głową, ale górą był bramkarz. W 54 minucie Sawicki instynktownie obronił strzał Zieji. W 59 minucie po szybko wykonanym rzucie wolnym w dogodnej sytuacji znalazł się Tyczyński, ale strzelił obok słupka. Między 65, a 67 minutą trzykrotnie kutnowskiego bramkarza niepokoił Kozłewski, ale również bez efektu bramkowego. Najpierw w sytuacji sam na sam górą był Sawicki końcami palców wybijając piłkę na róg. Korner egzekwował "Koziołek" i o mało nie zaskoczył golkipera MKS, który znów ratował się wybiciem piłki na rzut rożny. Wreszcie po chwili kolejna znakomita sytuacja Kozłewskiego, po której strzelił niecelnie.

W 71 minucie przypomniało się powiedzenie o niewykorzystanych sytuacjach, bowiem przebudzili się goście. Na szczęście groźne uderzenie Łukasza Górczyńskiego na rzut rożny znakomicie sparował Kubasiewicz.

Wreszcie w 75 minucie Włókniarz podwyższył prowadzenie. Lewą flanką pociągnął Tyczyński, zacentrował w pole karne, a Damian Marszał strzałem głową wykończył akcję.

Wydawało się, że emocje w tym spotkaniu się skończyły, ale piłkarze obu drużyn zadbali, aby było inaczej. W 79 minucie po silnym uderzeniu piłkarza z Kutna Kubasiewicz jeszcze zdołał odbić piłkę, ale wobec dobitki Rafała Rybickiego był bezradny.

Zapowiadało się nerwowe ostatnie 10 minut, ale Włókniarz mądrze utrzymywał piłkę z dala od własnego pola karnego, a okazji bramkowych nie wykorzystali jeszcze Kozłewski i Michał Kłosiński.

Po tym zwycięstwie Włókniarz awansował w tabeli na siódme miejsce. W środę wyjeżdża do Brzezin na mecz z prowadzącym Startem.

Włókniarz - MKS II Kutno 3:2 (2:1)

0:1 - Michalski (25), 1:1 - Kozłewski (44), 2:1 - Kozłewski (45), 3:1 - Marszał (75), 3:2 - Rybicki (79).
  Włókniarz: Kubasiewicz - Pietraszewski (84 Sendal), P.Załoga, P.Kłucjasz, Tyczyński - Marszał, Urbaniak (80 Kłosiński), Jakubowski, Zieja (57 Kulik) - R.Kłucjasz, Kozłewski (90 Maćczak).
  MKS: Sawicki - Górczyński, Panek, Ławniczak, Karczewski - Szadkowski, Jaśkiewicz, M.Michalski (70 Rybicki), Grzegorek - Pokorski (60 Włodarski), Kalupa.
  Żółte kartki: Kozłewski, P.Załoga - Szadkowski.

Bramka 1:1, bramka 3:1, galeria zdjęć.