Krajobraz po upadku

• autor: Adams., 2013-08-05 20:59

Pomimo wycofania zespołu z rozgrywek IV ligi we Włókniarzu nadal trwają przygotowania, a drużyna rozgrywa gry kontrolne.

W sobotnim wydaniu Expressu Ilustrowanego - Bliżej Ciebie prezes Jarosław Kosmala opowiedział o tej smutnej decyzji: - Zrobiliśmy to z bólem serca i byłem ostatnim który chciał się na to zgodzić, ale zadecydowała ekonomia. Pieniądze, którymi dysponowaliśmy nie pozwoliły nam wystartować. Do tego doszło kilka innych problemów, które ciągną się za nami od lat. Niestety nie możemy liczyć na pieniądze od miasta, a pieniądze, które chce nam przekazać są niewystarczające. Szkoda, bo w ostatnich latach wiele spraw udało nam się wyprostować, ale ta praca pójdzie na marne. Zagramy w klasie B lub A, jedno jednak jest pewne, będziemy klubem czysto amatorskim. Wkrótce będziemy spotykać się z zawodnikami. Jeśli będą chcieli odejść otrzymają swoje karty, a jeśli zechcą pomóc nam w odbudowie będziemy bardzo wdzięczni. Żal jest ogromny bo wiosną chłopaki włożyli tyle serca w utrzymanie się, a teraz powstawał fajny zespół. Niestety wszyscy przegraliśmy z ekonomią.

W tym tygodniu powinniśmy poznać decyzję, w której lidze zagramy. Nie jest tajemnicą, że wielu z zawodników szuka sobie miejsca w okolicznych klubach czwartej i piątej ligi. Pomimo to w minionym tygodniu Włókniarz grając w mocno odmłodzonym składzie najpierw zremisował 2:2 z beniaminkiem klasy okręgowej Włókniarzem Konstantynów. Oba trafienia zaliczyli gracze testowani. Z kolei w sobotę w Zduńskiej Woli pabianiczanie zremisowali z IV-ligową Pogonią 1:1 po golu Damiana Madaja. Warto dodać, że w obu tych grach Włókniarz był drużyną bliższą wygranej.

W środę w Poddębicach Włókniarz ma się zmierzyć z beniaminkiem IV ligi Nerem.

autor: ~kibic 2013-08-06 09:28:50

avatar prezes takiego niewinnego udaje, a nie wierzy mi się, że on też nie miał coś z tym, że pieniędzy brakło.. miasto też nie lepsze, tak gadają że sport sport to podstawa a kasy na Włókniarz nie dadzą.. szkoda chłopaków, bo pięknie walczyli wiosną.. ale no cóż Włókniarz Pabianice nie zginie nigdy !
pozdrawiam

autor: ~kibic 2 2013-08-06 16:10:28

avatar A skład jakiś zebrali na te sparingi ? Kto tam został ?

autor: ~najlepciejszy kibic 2013-08-07 21:40:01

avatar haaaa!!! dzisiaj 3-2 z Nerem w Poddębicach! Nigdy nie zginie, Włókniarzyk nigdy nie zginie!

autor: ~xyz 2013-08-07 21:49:06

avatar kibic