Włókniarz - Zawisza 1:2

• autor: Adams., 2013-06-12 22:48

Ważne w kontekście utrzymania Włókniarza w IV lidze punkty odjechały w środę do Pajęczna. Włókniarz uległ Zawiszy 1:2.

Piłkarze Zawiszy, którzy na wiosnę rozdają punkty na lewo i prawo w Pabianicach walczyli jak lwy, ale przecież trudno o to do nich mieć pretensję. W pierwszej połowie zdominowali gospodarzy wygrywając indywidualne pojedynki i wyprzedzając pabianiczan w walce o piłkę. W 17 minucie jeden z pomocników zagrał piłkę między obrońców Włókniarza, a Daniel Dymek w sytuacji sam na sam pokonał Damiana Rzeźniczaka. "Zieloni" mogli przegrywać wyżej, m.in. w 30 minucie piłkę zmierzającą do pustej już bramki wybił Irek Grącki.

Wyglądało to niezbyt dobrze, ale na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 1:1. W 41 minucie Grzegorz Gorący rozegrał piłkę z Piotrem Urbaniakiem, wyszedł na czystą pozycję, minął bramkarza gości i doprowadził do wyrównania. Gdyby tak jeszcze minutę potem po zagraniu Michała Kacprzyka zamykający akcję na piątym metrze Artur Kulik czysto trafił w piłkę, mielibyśmy wykonane 200 % normy.

Druga połowa w wykonaniu Włókniarzy wyglądała lepiej. W 62 minucie po uderzeniu I. Grąckiego z rzutu wolnego golkiper Zawiszy tylko odprowadził piłkę wzrokiem, ta jednak trafiła w słupek, a dobitka Adriana Usiaka poszybowała wysoko ponad bramką. Trzy minuty później po dośrodkowaniu Kacprzyka głową strzelał Gorący, bramkarz zdołał jednak podbić piłkę ponad poprzeczkę.

12 minut przed końcem spotkania Krzysztof Papież pomimo ostrego kąta znalazł lukę i zaskoczył Rzeźniczaka. W ostatniej minucie gry pabianiczanie byli bliscy remisu, jednak strzelający z rzutu wolnego Gorący trafił w poprzeczkę bramki rywala.

Sytuacja jest niełatwa, ale przed Włókniarzem jeszcze dwa mecze i sześć punktów do zdobycia. W sobotę pabianiczanie podejmować będą Jutrzenkę Warta, która przedwczoraj zapewniła już sobie ligowy byt.

Włókniarz - Zawisza Pajęczno 1:2 (1:1)
  0:1 - Dymek (17), 1:1 - Gorący (41), 1:2 - Papież (78)
  Włókniarz: Rzeźniczak - Klimek, I.Grącki, Rutkowski, Stępiński - Bogdan, Piotrowski (58 Usiak), Urbaniak, Kacprzyk - Kulik (74 Olszewski), Gorący.
  Żółte kartki: Kacprzyk, Olszewski.

Zobacz bramkę 1:1

autor: ~XXXX 2013-06-13 07:48:38

avatar Gramy do końca !!!! Wczoraj się nie udało ale nie ma co składać broni !!! Walka do końca !!!

autor: ~DK z Gliwic 2013-06-14 19:50:10

avatar Chłopcy trzymajcie się . Gliwice mają zespół w ekstraklasie ale ja WAM kibicuję. Zróbcie to dla mnie i wygrajcie następny mecz .Podziękowania dla osób prowadzących tę stronę , dzięki Wam mogę śledzić rozgrywki w IV lidze i kibicować mojemu Włókniarzowi. Pozdrowienia.

autor: ~RadekPTC 2013-06-24 22:26:18

avatar Taka mnie teraz refleksja naszła: świetna poza sędziego, na Małysza ;)