dzisiaj: 74, wczoraj: 109
ogółem: 1 378 654

U siebie jak po grudzie

• autor: Adams., 2013-06-09 22:09

W zaległym spotkaniu 18 kolejki IV ligi łódzkiej Włókniarz uległ na własnym stadionie Zjednoczonym Stryków 0:1.

Po dwóch kolejnych zwycięstwach "Zieloni" rozegrali słabsze spotkanie. Pewien wpływ mogły na to mieć kolejne absencje - w sobotę nie zagrał kontuzjowany w Radomsku Bartek Janasiak i pauzujący za kartki Michał Bogdan

Po pierwszej połowie mieliśmy bezbramkowy remis z lekkim wskazaniem na gości - to oni mieli więcej klarownych sytuacji, ale Damian Rzeźniczak potwierdzał dobrą dyspozycję. Włókniarz do interwencji zmusił strykowskiego bramkarza w ósmej minucie, kiedy ten piąstkował piłkę po rzucie wolnym wykonywanym przez Irka Grąckiego. Tuż przed końcem tej połowy głową tuż obok bramki uderzał Grzegorz Gorący.

Kwadrans po przerwie strykowianie po składnej zespołowej akcji objęli prowadzenie. Pomimo, że jeszcze było sporo czasu Włókniarz nie potrafił tego dnia sforsować zasieków rywali, którzy zadowoleni z prowadzenia też nie kwapili się zbytnio do atakowania. Oglądaliśmy więc sporo szarpanej gry. Emocje nadeszły dopiero w doliczonym czasie meczu, kiedy to po rzucie rożnym głową strzelał Piotr Urbaniak. Piłka trafiła w poprzeczkę, odbiła się tuż przed linią bramkową, po czym została wyekspediowana przez obrońców Zjednoczonych na kolejny rzut rożny. W polu karnym pojawił się nawet Rzeźniczak i zdołał oddać strzał głową, piłka jednak minęła bramkę i goście zgarnęli komplet punktów.

Już w środę Włókniarz podejmował będzie Zawiszę Pajęczno.

Włókniarz - Zjednoczeni Stryków 0:1 (0:0)
  0:1 - Dyhdalewicz (60)
  Włókniarz: Rzeźniczak - Klimek, I.Grącki, Rutkowski, Stępiński - Usiak, Piotrowski, Olszewski, Kacprzyk (75 Urbaniak) - Kulik (72 Ciszewski), Gorący.
  Żółte kartki: Kacprzyk, Urbaniak, Gorący.