dzisiaj: 20, wczoraj: 2582
ogółem: 1 377 676

Ufff... Walczymy dalej

• autor: Adams., 2013-05-22 22:44

W spotkaniu 29 kolejki IV ligi łódzkiej Włókniarz Pabianice pokonał Włókniarza Zgierz 3:2 (1:2).

Piłkarska fortuna raz zabierze, innym razem odda. Kilka dni wstecz pabianiczanie stracili gola decydującego o porażce w doliczonym czasie gry, w środę bramka Mateusza Klimka w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry dała cenne trzy punkty.

"Zieloni" rozpoczęli dobrze. W dziesiątej minucie Grzegorz Gorący zdecydował się na strzał zza pola karnego, po którym piłka trafiła w słupek, a dobijający Artur Kulik huknął wysoko nad poprzeczką. Osiem minut później po rzucie rożnym wykonywanym przez Michała Bogdana z powietrza celnie uderzył Klimek i było 1:0.

Prowadzeniem cieszyliśmy się tylko trzy minuty. Również po rzucie rożnym głową z trzech metrów trafił Tomasz Eisichard. Wyrównująca bramka dodała skrzydeł gościom. W 33 minucie po rzucie wolnym zastępujący Damiana Rzeźniczaka Michał Szczegodziński zdołał wybić piłkę bitą w bliższy róg, jednak już cztery minuty później przyjezdni objęli prowadzenie strzelając dokładnie tak samo, jak za pierwszym razem. Tym razem jednak dośrodkowanie z narożnika boiska wykończył Adrian Żurkowski. Zdekoncentrowani i wybici z rytmu pabianiczanie poważniej bramce zgierzan w tej części już nie zagrozili.

Przerwa dobrze zrobiła gospodarzom, którzy szybko wyrównali straty. Po rzucie rożnym Bogdana tym razem głową do siatki strzelił Piotr Urbaniak. Pierwsze minuty drugiej połowy wróżyły wymianę ciosów, jednak dość szybko na boisku zaczął rządzić i dzielić Włókniarz z Pabianic. Goście tylko raz sprawdzili Szczegodzińskiego, który w 67 minucie popisał się udaną interwencją. Od 70 minuty pabianiczanie praktycznie nie schodzili z połowy rywali i gdyby mieli trochę lepiej nastawione celowniki dużo wcześniej rozstrzygnęliby ten mecz. Doskonałe okazje marnował wprowadzony w drugiej połowie Bartek Janasiak, blisko gola był Gorący, ale po jego uderzeniach piłka albo mijała cel, albo trafiała w bramkarza gości. Wreszcie w 90 minucie po kolejnym rzucie rożnym głową do siatki rywali po raz drugi w tym meczu trafił Klimek. Rzadko zdarza się taki mecz, w którym pięć goli pada po dośrodkowaniach z rzutów rożnych.

W sobotę przed pabianiczanami daleki wyjazd do Cielądza.

Włókniarz Pabianice - Włókniarz Zgierz 3:2 (1:2)
  1:0 - Klimek (18), 1:1 - Eisichard (21), 1:2 - Żurkowski (37), 2:2 - Urbaniak (49), 3:2 - Klimek (90).
  Włókniarz: Szczegodziński - Klimek, I.Grącki, Rutkowski, Stępiński - Bogdan, Urbaniak, Piotrowski, Usiak (65 Janasiak) - Gorący (90 Froncala), Kulik (74 Olszewski).
  Żółte kartki: Stępiński, I.Grącki.

Zobacz bramki: 1:0, 2:2, 3:2