Siatki (nie) pękały

• autor: Adams., 2013-03-03 16:54

W kolejnym meczu kontrolnym Włókniarz pokonał grającą w klasie okręgowej Pogoń Rogów 4:2.

Spotkanie rozegrane zostało w piątek na sztucznym boisku przy ul. Czajkowskiego w Łodzi. Pabianiczanie mieli okazję po raz pierwszy grać na tym przyszkolnym obiekcie. I o ile o dużych rozmiarów murawie nie można powiedzieć złego słowa, o tyle nierównomierne oświetlenie placu pozostawiało sporo do życzenia, a dodatkowym folklorem szkolnym był brak siatek w bramkach, rzadko spotykany na tym poziomie gry.

Prowadzenie Włókniarz objął w 19 minucie za sprawą Patryka Olszewskiego. W 38 minucie ni to strzał, ni dośrodkowanie Krzysztofa Ciszewskiego z lewego skrzydła zaskoczyło bramkarza rywali i było 2:0. 60 sekund później Pogoń uzyskała kontaktową bramkę.

W 67 minucie zespół z Rogowa doprowadził do wyrównania, jednak ostatnia faza gry należała do pabianiczan. W 75 minucie Grzegorz Gorący trafił piłką w słupek, ale już kilka minut później zrehabilitował się choć piłka zanim wpadła do bramki po jego uderzeniu ponownie odbiła się od słupka. Na pięć minut przed końcem meczu wychodzący na czystą pozycję Michał Kacprzyk został nieprawidłowo powstrzymany 25 metrów od bramki i za chwilę sam wymierzył sprawiedliwość strzelając z rzutu wolnego.

W drużynie Pogoni wystąpił grający przez ostatnie półtora sezonu we Włókniarzu Witold Kurzawa.

Wszystko wskazuje na to, że zimą Włókniarz nie będzie już wzmocniony. Trener Piotr Grącki na łamach sobotniego dodatku Expressu - Bliżej Ciebie powiedział m.in.: - Doszli tylko Marcin Rutkowski i po kontuzji Piotr Urbaniak. Mieliśmy szukać napastnika, ale zrezygnowaliśmy bo wolimy stawiać na tych, którzy są i dać szansę młodym zawodnikom.

Za tydzień Włókniarz ma się spotkać z III-ligowym Sokołem Aleksandrów.

Włókniarz - Pogoń Rogów 4:2 (2:1)
  1:0 - Olszewski (19), 2:0 - Ciszewski (38), 2:1 - Kowalczyk (39), 2:2 - Sapela (67), 3:2 - Gorący (81), 4:2 - Kacprzyk (85).
  Włókniarz: Kubasiewicz - Klimek, Rutkowski, K.Kosmala, Ciszewski - Usiak, Bogdan, Urbaniak, Kacprzyk - Olszewski, Gorący. W drugiej połowie zagrali również: Szczegodziński - Stępiński, Kulik, Janasiak, Piotrowski, Madaj.

Strzelcy goli dla Pogoni za lodzkifutbol.pl

autor: ~anonim 2013-03-04 17:26:47

avatar podajcie terminy meczów w IV lidze

autor: ~anonim 2013-03-05 11:46:56

avatar 2-tygodnie do rozgrywek a terminarza nie ma wstyd dla kierownictwa

autor: ~such 2013-03-07 14:43:15

avatar Kurde, przchodziłem w piątek obok tego boiska, widziałem, że ktoś tam gra, ale po ciemku ciężko było dojrzeć :) Szkoda, że nie było zapowiedzi meczu na stronie, bo bym obejrzał popisy Zielonych :)
Gramy jakiś sparing w Pabianicach, czy dopiero inaugurację ligi?

autor: ~acha 2013-03-08 17:07:11

avatar nie ma terminarzy bo nie gramy

autor: ~xxx 2013-03-08 19:08:57

avatar 23 marzec 14:00 UKS Włókniarz Pabianice - Zjednoczeni Stryków Zaczynamy oby 3 pkt :)