dzisiaj: 74, wczoraj: 2582
ogółem: 1 377 730

Pierwsze koty za płoty

• autor: Adams., 2013-02-03 18:57

Pierwszy mecz kontrolny będący elementem przygotowań do rundy wiosennej za nami. Włókniarz uległ w sobotę Pogoni Zduńska Wola 0:2.

Grano 3x30 minut na sztucznej murawie obiektów w Zduńskiej Woli. Spotkanie w pierwszych dwóch tercjach wyrównane i zacięte. Po kwadransie na prowadzenie mógł wyjść Włókniarz, jednak piłka po uderzeniu Grzegorza Gorącego z rzutu wolnego zatrzymała się na poprzeczce. Z kolei na początku drugiej tercji broniący bramki Włókniarza w pierwszych 60 minutach Jacek Stępiński wygrał pojedynek sam na sam z piłkarzem gospodarzy.

Trzecia odsłona rozpoczęła się od gola dla Pogoni. Do siatki Włókniarza z najbliższej odległości po rzucie rożnym trafił Rafał Porada. Dodatkowo przez większą część tej tercji "Zieloni" grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Michała Kacprzyka. Na sześć minut przed końcem gry napastnik Pogoni Filip Sysio uderzeniem głową wykończył akcję swojego zespołu i ustalił wynik meczu.

W obronie zagrał wychowanek Włókniarza grający ostatnio w Zawiszy Rzgów Marcin Rutkowski. Wszystko wskazuje na to, że wiosną wzmocni on zespół. Z kolei w linii pomocy zaprezentowali się grający jesienią w drużynie juniorów i rozgrywkach klasy B Karol Przerwa, oraz po długiej przerwie spowodowanej kontuzją Piotr Urbaniak.

Za tydzień Włókniarz spotka się z liderem łódzkiej klasy okręgowej Startem Brzeziny.

Pogoń Zduńska Wola - Włókniarz 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
  1:0 - Porada (61), 2:0 - Sysio (84)
  Włókniarz: J.Stępiński - Klimek, Rutkowski, K.Kosmala, Ciszewski - Bogdan, Przerwa, Urbaniak, Kacprzyk - Gorący, Olszewski. Na zmiany: Szczegodziński, Kulik, S.Stępiński.