dzisiaj: 99, wczoraj: 63
ogółem: 1 378 570

Nareszcie wygrali

• autor: Adams., 2012-10-14 12:10

Długo trzeba było czekać na drugie zwycięstwo "Zielonych". W sobotę pabianiczanie przywieźli komplet punktów ze Zgierza wygrywając ze swoim imiennikiem. Trzy bramki strzelił Damian Kozłewski.

Zaczęło się jednak fatalnie. Już w drugiej minucie zza szesnastki uderzył Maciej Skwirowski i Damian Rzeźniczak musiał skapitulować. Niezrażeni tym faktem goście przejęli inicjatywę na boisku i efekty przyszły jeszcze przed przerwą. Wyrównanie padło w 25 minucie kiedy to Kozłewski dobił strzał Grzegorza Gorącego. Niespełna kwadrans potem po rzucie wolnym wykonywanym przez Irka Grąckiego Kozłewski spokojnie przyjął piłkę i trafił do siatki wyprowadzając zespół na prowadzenie. Za chwilę po uderzeniu Gorącego piłka o centymetry minęła słupek bramki zgierzan.

W drugiej połowie walkę na boisku wygrali pabianiczanie, którzy stworzyli sobie więcej okazji bramkowych. Dwukrotnie na bramkę rywali strzelał Kozłewski nieznacznie chybiając. Po strzale Gorącego piłkę głową z linii bramkowej wybił obrońca gospodarzy. Zgierzanie mocniej postraszyli nas jedynie w 57 minucie, kiedy to po ostrym dośrodkowaniu z prawej strony nieobstawiony napastnik główkował w boczną siatkę. Wreszcie w doliczonym czasie gry Kozłewski znalazł się z piłką przed bramkarzem, minął go i strzelił do pustej bramki. W piątej minucie doliczonego czasu gry futbolówka zatańczyła jeszcze na poprzeczce pabianiczan i arbiter zakończył mecz.

Włókniarz Zgierz - Włókniarz Pabianice 1:3 (1:2)
  1:0 - Skwirowski (2), 1:1 - Kozłewski (25), 1:2 - Kozłewski (39), 1:3 - Kozłewski (90+2).
  Włókniarz P.: Rzeźniczak - Sowiński, I.Grącki, Ciszewski, M.Kosmala (60 Klimek) - Bogdan, Morou, K.Kosmala (52 Pietras), Kacprzyk - Gorący (90+4 Rzepecki), Kozłewski (90+4 Bielecki).
  Żółte kartki: Bogdan, Kozłewski, Sowiński
  Czerwona kartka: Sowiński (za dwie żółte, 90+2)

Zobacz bramki: 1:1, 1:2, 1:3