dzisiaj: 12, wczoraj: 2582
ogółem: 1 377 668

Wejście smoka

• autor: Adams., 2012-08-25 23:13

Pierwsze zwycięstwo w trwających rozgrywkach czwartej ligi odnieśli piłkarze Włókniarza. W sobotę pokonali w Pajęcznie miejscowego Zawiszę 1:0.

W sobotnim meczu ofensywna siła "Zielonych" została wzmocniona Michałem Bogdanem, który w mijającym tygodniu został potwierdzony do drużyny, oraz Damianem Kozłewskim. Najskuteczniejszy w ostatnich sezonach napastnik Włókniarza, a pomijany w składzie w pierwszych meczach zaliczył prawdziwe wejście smoka zdobywając zwycięską bramkę, która dała bezcenne trzy punkty.

W pierwszej odsłonie gry piłkarze obu ekip poderwali z miejsc publiczność dopiero w ostatniej fazie tej części meczu. W 41 minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Zawiszę i uderzeniu głową piłka trafiła w poprzeczkę pabianickiej bramki. Za chwilę akcja przeniosła się pod bramkę gospodarzy, a w dogodnej sytuacji znalazł się Michał Pietras, niestety przegrał pojedynek z wychodzącym bramkarzem Zawiszy.

Od początku drugiej połowy coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić goście. W 53 minucie Grzegorz Gorący wbiegł w pole karne i oddał silny strzał po którym pajęczański bramkarz miał spore problemy, ale ostatecznie na raty złapał piłkę. Dziesięć minut później obrońca Zawiszy o mało nie pokonał własnego bramkarza. W miarę upływu spotkania stawało się coraz bardziej prawdopodobne, że o końcowym wyniku może zadecydować jeden gol. Na kwadrans przed końcem gry przed olbrzymią szansą stanęli miejscowi, jednak uderzenie z najbliższej odległości instynktownie odbił Michał Majos, a dobrze asekurował go Kacper Kosmala wybijając piłkę z dala od bramki.

Wreszcie nadeszła dziewięćdziesiąta minuta. Rzut wolny ze znacznej odległości w pobliżu linii bocznej wykonywał Gorący. Piłka bita w pole karne trafiła wprost na głowę Kozłewskiego, który w swoim stylu nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję.

Czwarta seria spotkań już w środę, Włókniarz podejmował będzie swojego imiennika z Moszczenicy.

Zawisza Pajęczno - Włókniarz 0:1 (0:0)
  0:1 - Kozłewski (90)
  Włókniarz: Majos - K.Kosmala, Kurzawa, Ciszewski (83 Bielecki) - Rzepecki (70 Olszewski), Grzejdziak (60 Kozłewski), Morou, Bogdan, Usiak (75 Kulik) - Pietras, Gorący.
  Żółta kartka: K.Kosmala