dzisiaj: 84, wczoraj: 109
ogółem: 1 378 664

Nie zwalniają

• autor: Adams., 2012-07-26 18:11

W trzecim tego lata sparingu Włókniarz odniósł trzecie zwycięstwo wygrywając z LKS Kobierzycko 2:0.

Niespodzianka czekała "Zielonych" jeszcze przed pierwszym gwizdkiem. Okazało się, że na boisku w Kobierzycku zamiast Warty Sieradz oczekiwał zespół gospodarzy grający w sieradzkiej klasie okręgowej - piąte miejsce w minionym sezonie. Mecz w odróżnieniu od rozegranego kilka dni wcześniej spotkania w Błaszkach nie był jednak spacerkiem, piłkarze Kobierzycka postawili twarde warunki gry.

Po kwadransie gry na uderzenie z dystansu zdecydował się Patryk Olszewski. Golkiper LKS nawet nie drgnął, niestety piłka zatrzymała się na poprzeczce. Olszewski przed kolejną szansą stanął pięć minut później, jednak po wrzutce Adriana Rzepeckiego uderzał głową niecelnie. Wreszcie w 23 minucie po akcji Rafała Świątka w długi róg bramki miejscowych celnie strzelił Grzegorz Gorący.

Gospodarze próbowali wyrównać, jednak najpierw uderzenie jednego z nich zablokował Mateusz Klimek, a kilka minut później po strzale z 25 metrów piłkę na rzut rożny piąstkował broniący bramki Włókniarza Michał Majos.

W 58 minucie swój zespół dwukrotnie ratował bramkarz Kobierzycka, który najpierw odbił strzał Piotra Grzejdziaka, a za moment dobitkę Gorącego. Gorszy nie zamierzał być Majos, który w 64 minucie wyszedł zwycięsko z sytuacji sam na sam. Wreszcie na dziesięć minut przed końcem meczu po kornerze bitym przez Artura Kulika głową do siatki przymierzył Witold Kurzawa. W ostatnich minutach jeszcze raz Majos nie pozwolił sobie strzelić gola, dzięki czemu zachował czyste konto.

Oprócz testowanych już wcześniej piłkarzy we Włókniarzu zaprezentowali się wczoraj: Krzysztof Kowalski (ur. 1990), pomocnik lub obrońca grający ostatnio w Astorii Szczerców (piotrkowska okręgówka), oraz napastnik Piotr Piotrowicz (1991, wychowanek ŁKS, ostatnio Sokół Aleksandrów).

W sobotę o godz. 11.00 w Brzezinach Włókniarz zmierzy się ze Startem.

LKS Kobierzycko - Włókniarz 0:2 (0:1)
  0:1 - Gorący (23), 0:2 - Kurzawa (80)
  Włókniarz: Majos - Klimek, Kurzawa, Kacprzyk, Kowalski - Rzepecki, Janasiak, Świątek, Gorący - Pietras, Olszewski. Po przerwie zagrali również: Grzejdziak, Usiak, Ciszewski, Kulik, Cukierski, Piotrowicz.