dzisiaj: 265, wczoraj: 2582
ogółem: 1 377 921

Pogrom w Błaszkach

• autor: Adams., 2012-07-22 20:31

Drugi mecz kontrolny będący elementem przygotowań do nowego sezonu zakończył się wysokim zwycięstwem Włókniarza, który wygrał w Błaszkach z miejscowym Piastem aż 7:0!

Pabianiczanie pojechali do Błaszek w dość okrojonym zestawieniu, jednak nie przeszkodziło im to w odniesieniu efektownego zwycięstwa. Gospodarze grają w sieradzkiej klasie okręgowej, a zakończony przed miesiącem sezon zakończyli na wysokim czwartym miejscu. Wczoraj jednak stanowili blade tło dla dobrze dysponowanych strzelecko  czwartoligowców.

W zespole zagrało pięciu testowanych graczy; znane są personalia trzech z nich. Bramki bronił Michał Majos (ur. 1991), trenujący niegdyś w Widzewie, a ostatnio występujący w LKS Gałkówek. Na prawej pomocy pokazał się Adrian Rzepecki (ur. 1993) z juniorów GKS Bełchatów, a po przerwie w ataku zagrał Rafał Cukierski (ur. 1991), który poprzedni sezon spędził w PTC, a przed rokiem był już testowany we Włókniarzu.

Zaczęło się w ósmej minucie, kiedy to przed bramkarzem miejscowych znaleźli się Piotr Grzejdziak i Michał Pietras, a do siatki trafił ten drugi. W 15 minucie Pietras zagrał piłkę z linii końcówej przed bramkę, a gola zdobył Rafał Świątek. W 25 minucie gospodarze jedyny raz w tej połowie zagrozili bramce Włókniarza, ale Majos był na posterunku. Dziesięć minut później po rzucie rożnym na 3:0 podwyższył ponownie Pietras. Napastnik Włókniarza mógł się pokusić o hat-trick, jednak tuż przed gwizdkiem oznajmiającym przerwę przegrał pojedynek sam na sam z błaszkowskim bramkarzem.

W drugiej połowie mecz początkowo się wyrównał, jednak dość szybko inicjatywę ponownie przejęli goście i bez litości punktowali rywala. W 62 minucie długą piłkę z własnej połowy zagrał Pietras, a Świątek przelobował bramkarza i dobił własny strzał z linii bramkowej. Później do siatki przeciwnika trafił Rzepecki, wreszcze w końcówce Włókniarz ukłuł jeszcze dwukrotnie. Najpierw Grzejdziak wywalczył piłkę na połowie Piasta, minął bramkarza i strzelił do pustej bramki, a w ostatniej minucie ładnym uderzeniem zza pola karnego błysnął wracający do zespołu po długiej przerwie spowodowanej kontuzją Artur Kulik.

Już w najbliższą środę "Zielonych" czeka trudniejszy egzamin. Przeciwnikiem będzie spadkowicz z III ligi sieradzka Warta. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00 w podsieradzkim Kobierzycku.

Piast Błaszki - Włókniarz 0:7 (0:3)
  0:1 - Pietras (8), 0:2 - Świątek (15), 0:3 - Pietras (36), 0:4 - Świątek (62), 0:5 - Rzepecki (73), 0:6 - Grzejdziak (85), 0:7 - Kulik (90).
  Włókniarz: Majos - Klimek, Kurzawa, Ciszewski - Rzepecki, Janasiak, Grzejdziak, testowany, Kacprzyk - Świątek, Pietras. Na zmiany: testowany, Cukierski, Kulik.